O mnie

zdj ja

Nazywam się Dorota Wójcik. Z wykształcenia jestem farmaceutką, psycholożką i specjalistą psychodietetyki. Odżywianie to dla mnie jedna z ważniejszych kwestii. To element dbania o siebie i bliskich, a także przyjemność płynąca z samego jedzenia i spędzania czasu z innymi. Uświadomienie sobie tego, zmieniło moje priorytety. Zdrowe, wartościowe jedzenie daje mi siłę, aby sprostać obowiązkom i swoim ambicjom. Jest także chwilą zatrzymania się w zabieganym dniu.

Jeżeli coś jest dla Ciebie ważne – znajdziesz sposób. Jeśli nie – znajdziesz wymówkę.

Jak nierozerwalnie przenika się ciało i umysł, tak w życiu i na blogu łączę wiedzę medyczną z psychologią. Dzielę się swoją wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania oraz dbania zarówno o ciało, jak i higienę umysłu. Praca z ludźmi nauczyła mnie, jak ważna jest edukacja, wzmacnianie motywacji w dążeniu do zdrowego stylu życia oraz wsparcie w osobistym rozwoju. Dlatego podpowiadam, wspieram i czerpię radość z pozytywnych zmian innych. 

Z połączenia zawodów farmaceuty i psychologa zrodziła się pasja – psychodietetyka. Z niej wyłonił się pomysł na Pracownię Zdrowego Stylu, miejsce (na razie tylko wirtualne) które można opisać w trzech słowach:
MĄDRZE – czyli wiedza, mądre wybory i samoświadomość
ZDROWO – czyż nie napisano o zdrowiu: „Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił.”
i STYLOWO, bo dbanie o siebie, to styl życia

Inspiruję, motywuję i piszę o tym, co obserwuję dookoła.

Nie znajdziesz tu porad, jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie. Spróbuję Cię przekonać, że diety nie działają, a jedzenie może być pozytywne, satysfakcjonujące i bez wyrzutów sumienia. Tylko poprzez zmianę nawyków żywieniowych można uzyskać upragnioną sylwetkę, zdrowie i dobre samopoczucie.

To działa! Sprawdziłam na sobie.

Dorota Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>