konsultacje psychodietetyczne
psychodietetyk
 • Jesteś zmęczona dietami i nadal nie ważysz, ile byś chciała?
 • Jesz pod wpływem stresu i emocji lub kompulsywnie się objadasz?
 • Czujesz, że straciłaś kontrolę nad jedzeniem?
 • Chcesz lepiej czuć się ze sobą, żeby jedzenie przestało być problemem?

Nie musisz przechodzić na kolejną dietę, żeby odzyskać kontrolę i naprawić relację z jedzeniem. Pracując nad zmianą podejścia do jedzenia i swojego ciała, możemy wyeliminować przyczyny Twoich trudności. Bez konieczności ważenia, liczenia kalorii i niesprzyjających ograniczeń.

Nie musisz przechodzić na kolejną dietę, żeby odzyskać kontrolę i naprawić relację z jedzeniem. Pracując nad zmianą podejścia do jedzenia i swojego ciała, możemy wyeliminować przyczyny Twoich trudności. Bez konieczności ważenia, liczenia kalorii i niesprzyjających ograniczeń.

Konsultacje psychodietetyczne to dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli

 • masz za sobą nieskuteczne próby odchudzania
 • brakuje Ci motywacji lub Twoje zmiany trwają krótko
 • jesteś w błędnym kole stosowania różnych diet i objadania się, odchudzania i tycia
 • jesz pod wpływem emocji, w stresie, w samotności
 • Twoje myśli wciąż krążą wokół jedzenia i wagi, co utrudnia Ci codzienne życie
 • nie akceptujesz swojego wyglądu
 • masz niską samoocenę
 • chorujesz na zaburzenia odżywiania

Mam na imię Dorotai pomogę Ci rozwiązać Twoje problemy z jedzeniem.

Moim celem jest nie tylko pomóc Ci w zmianie w obrębie sposobu jedzenia lub masy ciała, ale też w zmianie myślenia. Chcę nauczyć Cię troszczyć się o swoje ciało, a nie katować kolejną dietą, radzić sobie z emocjami bez sięgania po słodycze i odzyskać równowagę, żeby mieć takie życie, jakim chcesz żyć.

Dowiedz się więcej o mnie

Dzięki naszej współpracy:

 • zbudujesz wewnętrzną motywację do zmiany
 • dowiesz się jak wyjść z błędnego koła odchudzania
 • zaczniesz jeść świadomie, elastycznie i intuicyjnie bez diet, sztywnych zasad i zakazów
 • nauczysz się radzić sobie ze stresem, trudnymi emocjami i negatywnymi myślami, które wpływają na Twoje zachowanie
 • zwiększysz poczucie własnej wartości i akceptację swojego ciała
 • poznasz konkretne narzędzia i strategie, które pomogą Ci podejmować sprzyjające Tobie decyzje żywieniowe
 • nauczysz się słuchać swojego ciała, traktować z troską niezależnie od tego, ile ważysz

Korzystając z ćwiczeń z zakresu psychodietetyki, psychologii odżywiania oraz terapii ACT pomagam uporać się z prawdziwymi barierami na drodze do poprawy zdrowia i pełnego życia. Czasem to emocje i stres, kiedy sięgamy po jedzenie, czasem przekonania na temat diet lub swojego ciała, sabotujące myśli, lub wcześniejsze doświadczenia, które nie pozwalają Ci uwierzyć w siebie.

Korzystając z ćwiczeń z zakresu psychodietetyki, psychologii odżywiania oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), pomagam uporać się z prawdziwymi barierami na drodze do poprawy zdrowia i pełnego życia. Czasem to emocje i stres, kiedy sięgamy po jedzenie, czasem przekonania na temat diet lub lub swojego ciała, sabotujące myśli, lub wcześniejsze doświadczenia, które nie pozwalają Ci uwierzyć w siebie.

Na czym polegają konsultacje psychodietetyczne?

Podczas pierwszej konsultacji zapytam Cię o obecne trudności, historię jedzenia lub odchudzania, podejście do jedzenia i swojego ciała. Będę mówić, jak ja coś widzę i pytać jakie to jest u Ciebie. Opowiem nad jakimi obszarami warto popracować, w jaki sposób i jak to możemy razem osiągnąć. Odpowiem na nurtujące Cię pytania.
Już na pierwszej wizycie otrzymasz wstępne wskazówki, nawet jeżeli nie zdecydujesz się na kolejne spotkanie.

Umów się na pierwszą konsultację i rozpocznij zmianę

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę, pamiętaj, że zmiana to proces, który u każdego trwa różnie. Spotykamy się raz w tygodniu w ustalonym dniu i godzinie. Najlepsze efekty daje kilkumiesięczny proces lub dłuższy.

Psychodietetyka to połączenie wiedzy dietetycznej z psychologiczną, zajmuje się zmianą zachowań żywieniowych oraz psychologicznymi obszarami, które na odżywianie wpływają. Zatem będziemy pracować w obszarach, które mają wpływ na Twoje trudności z jedzeniem. Mogą to być np. emocje, radzenie sobie ze stresem, trudne myśli, niesprzyjające przekonania na temat odżywiania, brak akceptacji swojego ciała, niskie poczucie własnej wartości, zachowania związane z zaburzeniam odżywiania.

Nie ważę w gabinecie, nie robimy analizy składu ciała, nie układam jadłospisów.

Celem naszych spotkań jest poprawa jakości Twojego życia, codziennego funkcjonowania oraz poradzenie sobie z barierami, które stoją na przeszkodzie do takiego życia, jakim chcesz żyć.

Dlaczego warto ?

Łączę dietetykę i psychologię

Jako psycholog i dietetyk patrzę holistycznie. Nie skupiam się tylko na tym, co kładziesz talerzu, ale przede wszystkim na zmianie myślenia i wyeliminowaniu przyczyn trudności z jedzeniem. Takie kompleksowe podejście prowadzi do lepszego zrozumienia siebie, mechanizmów, które wpływają na sposób odżywiania i zmiany w wielu obszarach życia na lepsze, nie tylko w kwestii jedzenia.

Podchodzę indywidualnie

Nie interesują mnie szablonowe rozwiązania, które pomogą każdemu (takie moim zdaniem nie istnieją), ale to na czym Tobie zależy. Moją rolą jest towarzyszyć Ci w zmianie. Nie pracuję w sposób dyrektywny, nie nakazuję, nie oceniam, nie pospieszam.
Cały proces zmiany jest w zgodzie z Tobą, dopasowany do problemu z jakim się zgłaszasz. Ty decydujesz o tempie wprowadzania zmian.
dymek z rozmową

Przede wszystkim wsparcie

Spotkania opierają się na relacji pełnej akceptacji i wyrozumiałości. Nie rozliczam z potknięć, bo rozumiem, że zmiany są trudne. Moją rolą jest wspierać, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w tym, co dla Ciebie jest ważne. Otrzymasz pomoc i wsparcie również w trudnych momentach, wyrzutach sumienia lub smutku. Między spotkaniami jesteśmy w kontakcie mailowym.

Zadaj pytanie

Nie jesteś pewna? Chcesz uzyskać więcej informacji o współpracy?

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Pracownię Zdrowego Stylu Dorota Wójcik w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.