Oferta

Oferta

Konsultacje psychodietetyczne

Nieskuteczne próby odchudzania, zajadanie stresu, brak akceptacji ciała często wymagają pomocy dietetycznej ze wsparciem psychologicznym. Oferujemy spotkania z psychodietetykiem, który jest dietetykiem i psychologiem. Celem konsultacji psychodietetycznych jest pomoc w zmianie myśli i ciała oraz w rozwiązaniu problemów związanych z jedzeniem, wszędzie tam, gdzie sama dieta i wiedza żywieniowa nie wystarczają.

Dowiedz się więcej

Konsultacje psychologiczne w zaburzeniach odżywiania.

W zaburzeniach odżywiania nie chodzi tylko o jedzenie, dlatego dla osób z zaburzeniami odżywiania (kompulsywne objadanie, bulimia) oferujemy spotkania z psychodietetykiem, który jest dietetykiem i psychologiem. Celem konsultacji psychologicznych jest pomoc odzyskaniu zdrowej relacji z jedzeniem oraz wyjście z błędnego koła restrykcyjnych diet i napadów objadania się. Chcesz przestać zamartwiać się o jedzenie i masę ciała, żeby zacząć żyć?

Dowiedz się więcej

Odchudzanie - trwała zmiana

To propozycja dla osób, które chcą zdrowo schudnąć, są zmęczone stosowaniem nieskutecznych diet i powrotem do wcześniejszej masy ciała. Efektem współpracy z psychodietetykiem jest nie tylko utrata kilogramów, ale całościowa przemiana, która owocuje zwiększeniem pewności siebie, akceptacji i poczucia własnej wartości.

Dowiedz się więcej

Dietoterapia w chorobach on-line

Zdrowe odżywianie nie musi być skomplikowane, nawet jeżeli towarzyszą Ci różne choroby, wymagające specjalnej diety. Z naszym dietetykiem klinicznym nauczysz się, jak ułatwiać sobie zdrowe gotowanie, aby nie tracić radości z życia. Masz dość sztywnych jadłospisów, a w zamian chcesz jeść racjonalnie, zdrowo i do syta?

Dowiedz się więcej

Konsultacje dietetyczne dla wegetarian i wegan on-line

Dieta wegetariańska lub wegańska może być zdrowa na każdym etapie życia, jeżeli jest odpowiednio zbilansowana, a to przysparza wielu osobom dużo wątpliwości. Aby mieć pewność, że Twojemu organizmowi niczego nie brakuje, posiłki są zdrowo zbilansowane, skorzystaj z pomocy dietetyka klinicznego specjalizującego się w dietach wegetariańskich i wegańskich. Chcesz nauczyć się jeść roślinnie bez spędzania godzin w kuchni i innych wyrzeczeń?

Dowiedz się więcej

Zmiana nawyków żywieniowych krok po kroku

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uporać się ze złymi przyzwyczajeniami i pokusami. Współpraca z naszym dietetykiem pomoże Ci trwale zmienić nawyki żywieniowe bez głodu i frustracji, jak na tradycyjnej diecie i cieszyć się nowym stylem życia.

Dowiedz się więcej

Konsultacje dietetyczne w zaburzeniach hormonalnych on-line

Nierównowaga hormonów wpływa na masę ciała, samopoczucie, a nawet pewność siebie. Podczas konsultacji z dietetykiem spec. psychodietetyki otrzymasz praktyczną wiedzę o swoich hormonach, jak dbać o ich równowagę i o swoje samopoczucie. Nabędziesz konkretne umiejętności w komponowaniu posiłków przyjaznych hormonom. Nauczysz się jak w praktyczny sposób zadbać o swoje zdrowie. Jeżeli borykasz się z zaburzeniami hormonalnymi lub masz nadwagę, której towarzyszy insulinooporność, niedoczynność tarczycy lub PCOS, ta konsultacja jest dla Ciebie

Dowiedz się więcej

Konsultacje on-line

Kiedy wizyta w gabinecie jest utrudniona, istnieje możliwość spotkanie on-line przez Skype-a lub inny komunikator. Przebieg wizyty jest identyczny jak wizyta na miejscu.

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsza wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania. Jeżeli posiadasz aktualne wyniki badań laboratoryjnych lub dokumentację dotyczącą odchudzania (np. zalecenia lekarza i innych specjalistów, przepisane jadłospisy), proszę, napisz o tym w komentarzu podczas rejestracji i miej przy sobie podczas wizyty.

Pierwsza wizyta to rozmowa z wywiadem, który ma na celu poznanie przyczyny problemu i oczekiwań pacjenta. Pacjent otrzymuje pierwsze informacje, zalecenia i odpowiedzi na pytania. Ustalamy jak będzie wyglądała dalsza współpraca, nad czym będziemy pracować i w jaki sposób, np. jadłospis, dzienniczek, pomoc psychodietetyczna. Więcej informacji znajduje się w ofercie.

Narzucony jadłospis często nie przynosi trwałych efektów w odchudzaniu i zmianie odżywiania. Plan, który zakłada dokładnie co, ile i kiedy mamy zjeść, nie uczy podejmowania świadomych decyzji i radzenia sobie w przyszłości. Co więcej, przyczyna problemów z jedzeniem może nie dotyczyć zawartości talerza i wtedy jadłospis nie pomoże. Dlatego jadłospis to najrzadziej stosowana przez nas metoda. Strategi pomocy mamy bardzo wiele i dopasowujemy je zawsze do pacjenta

Nasz psychodietetyk jest jednocześnie dietetykiem i psychologiem i pracuje przede wszystkim nad wyeliminowaniem przyczyn nadwagi, niezdrowych nawyków lub zaburzonej relacji z jedzeniem. Współpraca z psychodietetykiem prowadzi do zmiany w różnych obszarach życia, a jedzenie jest tylko jednym z nich. Pacjent otrzymuje poza zaleceniami żywieniowymi, wskazówki jak się odnaleźć w zdrowym odżywianiu i jednocześnie wsparcie psychologiczne na każdym etapie zmiany, również w chwilach kryzysu. Wyznając zasadę – „Odchudzanie zaczyna się w głowie” – patrzy na problem całościowo, a nie tylko przez pryzmat talerza. Wspólnie pracujemy nie tylko nad poszerzaniem wiedzy żywieniowej i zmianą nawyków, ale także nad samoakceptacją, motywacją, poczuciem własnej wartości i trwałą zmianą.

Tak. Konsultacje psychodietetyczne i konsultacje dietetyczne mogą odbywać się on-line przez Skype.

Pracujemy z osobami dorosłymi.