Oferta

Oferta

Konsultacje psychodietetyczne

Nieskuteczne próby odchudzania, zajadanie stresu, brak akceptacji ciała często wymagają pomocy dietetycznej ze wsparciem psychologicznym. Oferujemy spotkania z psychodietetykiem, który jest dietetykiem i psychologiem. Celem konsultacji psychodietetycznych jest pomoc w zmianie myśli i ciała oraz w rozwiązaniu problemów związanych z jedzeniem, wszędzie tam, gdzie sama dieta i wiedza żywieniowa nie wystarczają.

Dowiedz się więcej

Konsultacje psychologiczne w zaburzeniach odżywiania.

W zaburzeniach odżywiania nie chodzi tylko o jedzenie, dlatego dla osób z zaburzeniami odżywiania (kompulsywne objadanie, bulimia) oferujemy spotkania z psychodietetykiem, który jest dietetykiem i psychologiem. Celem konsultacji psychologicznych jest pomoc odzyskaniu zdrowej relacji z jedzeniem oraz wyjście z błędnego koła restrykcyjnych diet i napadów objadania się. Chcesz przestać zamartwiać się o jedzenie i masę ciała, żeby zacząć żyć?

Dowiedz się więcej

Odchudzanie - trwała zmiana

To propozycja dla osób, które chcą zdrowo schudnąć, są zmęczone stosowaniem nieskutecznych diet i powrotem do wcześniejszej masy ciała. Efektem współpracy z psychodietetykiem jest nie tylko utrata kilogramów, ale całościowa przemiana, która owocuje zwiększeniem pewności siebie, akceptacji i poczucia własnej wartości.

Dowiedz się więcej

Konsultacje on-line

Kiedy wizyta w gabinecie jest utrudniona, istnieje możliwość spotkanie on-line przez Skype-a lub inny komunikator. Przebieg wizyty jest identyczny jak wizyta na miejscu.

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsza wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania. Jeżeli posiadasz aktualne wyniki badań laboratoryjnych lub dokumentację dotyczącą zdrowia lub odchudzania (np. diagnozy, zalecenia lekarskie, jadłospisy), proszę, miej je przy sobie podczas wizyty. Posiadanie wyników badań nie jest konieczne.

Pierwsza wizyta to rozmowa z wywiadem. Pytania, które usłyszysz, maja na celu poznanie przyczyny problemu oraz Twoich oczekiwań. Otrzymasz pierwsze informacje, zalecenia i odpowiedzi na pytania. Dowiesz się, na jakie obszary warto zwrócić uwagę. Jeżeli zdecydujesz się na dalsza współpracę, omówimy, jak będzie wyglądała dalsza współpraca, nad czym będziemy pracować, w jaki sposób i jak często będziemy się spotykać.

Narzucony jadłospis często nie przynosi trwałych efektów w zmianie żywienia lub odchudzaniu. Plan, który zakłada dokładnie co, ile i kiedy mamy zjeść, nie uczy podejmowania świadomych decyzji, radzenia sobie w przyszłości i nie rozwiazuje przyczyny problemów z jedzeniem. Jadłospis to najrzadziej stosowana przez nas metoda, która łaczymy z edukacja, aby nasze pacjentki jak najszybciej nie potrzebowały żadnego jadłospisu. Strategii pomocy mamy bardzo wiele i dopasowujemy je zawsze do pacjenta

Nasz psychodietetyk jest jednocześnie dietetykiem i psychologiem i pracuje przede wszystkim nad wyeliminowaniem przyczyn nadwagi, niezdrowych nawyków lub zaburzonej relacji z jedzeniem. Współpraca z psychodietetykiem prowadzi do zmiany w różnych obszarach życia, a jedzenie jest tylko jednym z nich. Pacjent otrzymuje poza zaleceniami żywieniowymi, wskazówki jak się odnaleźć w zdrowym odżywianiu i jednocześnie wsparcie psychologiczne na każdym etapie zmiany, również w chwilach kryzysu. Wyznając zasadę – „Odchudzanie zaczyna się w głowie” – patrzy na problem całościowo, a nie tylko przez pryzmat talerza. Wspólnie pracujemy nie tylko nad poszerzaniem wiedzy żywieniowej i zmianą nawyków, ale także nad samoakceptacją, motywacją, poczuciem własnej wartości i trwałą zmianą.

Konsultacje on-line odbywaja się przez komunikator Skype. Przebieg wizyty on-line jest taki sam, jak spotkanie w gabinecie. Wszelkie zalecenia, materiały i ćwiczenia, które dostałabys w gabinecie, wysyłam Ci mailem. Przed pierwsza konsultacja on-line otrzymasz mail z instrukcja połaczenia i płatnosci.

Pracujemy z osobami dorosłymi po 18 r.ż.

W zakładce ZESPÓŁ znajdziesz opis wszystkich specjalistów oraz jakie konsultacje prowadza. Jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj wizyty będzie dla Ciebie odpowiedni, wejdź w zakładkę KONTAKT i napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy lub wyslij mail. Pomogę Ci dobrać odpowiedni rodzaj pomocy dla Ciebie.