W czym mogę Ci pomóc?


Potrzebujesz porady żywieniowej?

Oferuję porady żywieniowe dostosowane do Twoich potrzeb, stylu życia i możliwości. Otrzymasz praktyczne wskazówki i odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nie masz kontroli nad jedzeniem?

Powiem Ci, jak poradzić sobie z problemem zajadania stresu i emocji, podjadaniem lub niepohamowanym apetytem na słodycze.

Potrzebujesz motywacji i wsparcia?

Pomogę Ci odbudować pozytywną motywację i pokażę metody, jak ją utrzymać, aby wytrwać. Otrzymasz wsparcie na każdym etapie wprowadzania zmian, także w trudnych momentach i kryzysach.

Masz za sobą niepowodzenia na dietach?

Podpowiem Ci, jak odzyskać wiarę we własne możliwości, nawet jeżeli próbowałaś już tak wielu metod, że w nic nie wierzysz. Pokażę Ci inne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest odchudzanie bez diety, głodu i frustracji.

Chcesz skutecznie i trwale schudnąć?

Zamiast gotowego jadłospisu powiem Ci, jak odżywiać swoje ciało i dbać o nie, zamiast katować dietami. Pokażę Ci, jak zdrowo schudnąć i polubić swój nowy styl życia. Określimy źródła problemów z jedzeniem oraz jak wyeliminować bariery na drodze do osiągnięcia i utrzymania satysfakcjonującej masy ciała.

Jak wygląda wizyta u psychodietetyka?


Pierwsze spotkanie polega na zebraniu informacji niezbędnych do opracowania zaleceń i planu dalszej współpracy. Zapytam Cię o dotychczasowy sposób odżywiania, wcześniejsze próby odchudzania lub zmiany diety i stan zdrowia. Będziemy rozmawiać o Twoich oczekiwaniach, motywacji i zmianie stylu życia. Otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Na koniec wspólnie ustalimy cele, plan ich realizacji oraz wstępne strategie działania.

Podczas kolejnych spotkań będziemy pracować nad realizacją celów, wzmacnianiem motywacji oraz nad radzeniem sobie z trudnościami. Otrzymasz porady dotyczące zdrowego stylu życia, wskazanej aktywności fizycznej, indywidualne zalecenia dietetyczne oraz przepisy na zdrowe i smaczne posiłki. Będziemy pracować nad wzmacnianiem motywacji, wytrwałości i pewności siebie. Otrzymasz konkretne materiały, a jeżeli zechcesz, także pomocne ćwiczenia do domu.

Pakiet Start - 2 wizyty

150 zł
  • wywiad żywieniowy, zdrowotny, motywacyjny
  • diagnoza problemu i opracowanie strategii zmiany
  • zalecenia dietetyczne, aktywności fizycznej, edukacja żywieniowa
  • ćwiczenia wzmacniające motywację, wytrwałość i pewność siebie
  • kontakt mailowy
  • dermomasaż gratis*

*dermomasaż (masaż ujędrniająco-wyszczuplający) i masaż relaksacyjny wykonywane są przez doświadczonego fizjoterapeutę, w dogodnym terminie, w tej samej lokalizacji co konsultacje z psychodietetykiem

Najczęściej zadawane pytania


Psychodietetyk to specjalista, który posiada wiedzę z zakresu psychologii i dietetyki. Pomaga osobom, które bezskutecznie próbują schudnąć, nie mogą utrzymać satysfakcjonującej masy ciała, brakuje im motywacji i wytrwałości lub borykają się z innymi problemami żywieniowymi, m.in. zajadaniem stresu i emocji, niepohamowanym apetytem na słodycze.

Wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania. Można zabrać ze sobą aktualne wyniki badań laboratoryjnych, jeżeli takie się posiada lub dokumentację dotyczącą dotychczasowych prób zmiany diety lub odchudzania (np. zalecenia lekarza i innych specjalistów, przepisane jadłospisy).

Uważam, że narzucony jadłospis nie przynosi trwałych efektów w odchudzaniu i zmianie odżywiania. Badania pokazują, że diety nie działają, bo aż 95% osób, które były na diecie, wraca do poprzedniej wagi lub wyższej. Plan, który zakłada dokładnie co, ile i kiedy mamy zjeść, nie uczy podejmowania świadomych decyzji i radzenia sobie z pokusami w przyszłości. Ja pomagam w zmianie nawyków żywieniowych, co skutkuje trwałą poprawą zdrowia, samopoczucia i sylwetki .

Jako psychodietetyk przekazuję nie tylko wiedzę i zalecenia żywieniowe, ale także wspieram w wytrwałości, pracuję nad wyeliminowaniem przyczyn niezdrowych nawyków i wypracowaniem tych zdrowych oraz dostarczam wsparcia psychologicznego w trudnych chwilach.

Tak, istnieje możliwość konsultacji on-line przez Skype.

Tak, konsultacje obejmują dzieci. Pracując z dzieckiem koncentruję się na wprowadzaniu zdrowych nawyków żywieniowych i kształtowaniu zdrowego stylu życia. Spotkania przebiegają w swobodnej atmosferze, podczas których korzystam z gier i zabaw edukacyjnych dostosowanych do wieku dziecka.