Oferta

Oferta

Konsultacje psychodietetyczne

Nieskuteczne próby odchudzania, zajadanie stresu, brak akceptacji ciała często wymagają pomocy dietetycznej ze wsparciem psychologicznym. Oferujemy spotkania z psychodietetykiem, który jest dietetykiem i psychologiem. Celem konsultacji psychodietetycznych jest pomoc w zmianie myśli i ciała oraz w rozwiązaniu problemów związanych z jedzeniem, wszędzie tam, gdzie sama dieta i wiedza żywieniowa nie wystarczają.

Dowiedz się więcej

Konsultacje psychologiczne w zaburzeniach odżywiania.

W zaburzeniach odżywiania nie chodzi tylko o jedzenie, dlatego dla osób z zaburzeniami odżywiania (kompulsywne objadanie, bulimia) oferujemy spotkania z psychodietetykiem, który jest dietetykiem i psychologiem. Celem konsultacji psychologicznych jest pomoc odzyskaniu zdrowej relacji z jedzeniem oraz w wyjściu z błędnego koła restrykcyjnych diet i napadów objadania się.

Dowiedz się więcej

Odchudzanie - trwała zmiana

To propozycja dla osób, które chcą zdrowo schudnąć, są zmęczone stosowaniem nieskutecznych diet i powrotem do wcześniejszej masy ciała. Efektem współpracy z psychodietetykiem jest nie tylko utrata kilogramów, ale całościowa przemiana, która owocuje zwiększeniem pewności siebie, akceptacji i poczucia własnej wartości.

Dowiedz się więcej

Zmiana nawyków żywieniowych krok po kroku

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uporać się ze złymi przyzwyczajeniami i pokusami. Współpraca z naszym dietetykiem pomoże Ci trwale zmienić nawyki żywieniowe bez głodu i frustracji, jak na tradycyjnej diecie i cieszyć się nowym stylem życia.

Dowiedz się więcej

Konsultacje on-line

Kiedy wizyta w gabinecie jest utrudniona, istnieje możliwość spotkanie on-line przez Skype-a lub inny komunikator. Przebieg wizyty jest identyczny jak wizyta na miejscu.

Dowiedz się więcej

Konsultacje dietetyczne

Zdrowe odżywianie nie musi być trudne i skomplikowane, nawet jeżeli towarzyszą Ci różne choroby, wymagające specjalnej diety. Z naszym dietetykiem klinicznym poznasz pozytywne podejście do jedzenia bez sztywnych jadłospisów. Dowiesz się, jak ułatwiać sobie gotowanie i poprawić zdrowie, aby nie tracić radości z życia. Masz dość sztywnych jadłospisów, a w zamian chcesz jeść racjonalnie, z przyjemnością i do syta?

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsza wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania. Jeżeli posiadasz aktualne wyniki badań laboratoryjnych lub dokumentację dotyczącą odchudzania (np. zalecenia lekarza i innych specjalistów, przepisane jadłospisy), proszę, napisz o tym w komentarzu podczas rejestracji i miej przy sobie podczas wizyty.

Pierwsza wizyta to rozmowa z wywiadem, który ma na celu poznanie przyczyny problemu i oczekiwań pacjenta. Pacjent otrzymuje pierwsze informacje, zalecenia i odpowiedzi na pytania. Ustalamy jak będzie wyglądała dalsza współpraca, nad czym będziemy pracować i w jaki sposób, np. jadłospis, dzienniczek, pomoc psychodietetyczna. Więcej informacji znajduje się w ofercie.

Narzucony jadłospis często nie przynosi trwałych efektów w odchudzaniu i zmianie odżywiania. Plan, który zakłada dokładnie co, ile i kiedy mamy zjeść, nie uczy podejmowania świadomych decyzji i radzenia sobie w przyszłości. Co więcej, przyczyna problemów z jedzeniem może nie dotyczyć zawartości talerza i wtedy jadłospis nie pomoże. Dlatego jadłospis to najrzadziej stosowana przez nas metoda. Strategi pomocy mamy bardzo wiele i dopasowujemy je zawsze do pacjenta

Nasz psychodietetyk jest jednocześnie dietetykiem i psychologiem i pracuje przede wszystkim nad wyeliminowaniem przyczyn nadwagi, niezdrowych nawyków lub zaburzonej relacji z jedzeniem. Współpraca z psychodietetykiem prowadzi do zmiany w różnych obszarach życia, a jedzenie jest tylko jednym z nich. Pacjent otrzymuje poza zaleceniami żywieniowymi, wskazówki jak się odnaleźć w zdrowym odżywianiu i jednocześnie wsparcie psychologiczne na każdym etapie zmiany, również w chwilach kryzysu. Wyznając zasadę – „Odchudzanie zaczyna się w głowie” – patrzy na problem całościowo, a nie tylko przez pryzmat talerza. Wspólnie pracujemy nie tylko nad poszerzaniem wiedzy żywieniowej i zmianą nawyków, ale także nad samoakceptacją, motywacją, poczuciem własnej wartości i trwałą zmianą.

Tak. Konsultacje psychodietetyczne i konsultacje dietetyczne mogą odbywać się on-line przez Skype.

Pracujemy z osobami dorosłymi.