Oferta

Oferta

Konsultacje psychodietetyczne

Odchudzanie, problemy z jedzeniem, jak kompulsywne objadanie, uzależnienie od słodyczy, zajadanie stresu lub zaburzenia odżywiania często wymagają pomocy dietetycznej ze wsparciem psychologicznym. Oferujemy spotkania z psychodietetykiem, który jest dietetykiem i psychologiem.
Celem konsultacji psychodietetycznych jest pomoc w odzyskaniu kontroli nad jedzeniem oraz w rozwiązaniu problemów związanych z odżywianiem, wszędzie tam, gdzie sama dieta i wiedza żywieniowa nie wystarczają.

Dowiedz się więcej

Konsultacje dietetyczne

Zdrowe odżywianie nie musi być trudne i skomplikowane, nawet jeżeli towarzyszą Ci różne choroby, wymagające specjalnej diety. Z naszym dietetykiem klinicznym poznasz pozytywne podejście do jedzenia bez sztywnych jadłospisów. Dowiesz się, jak ułatwiać sobie gotowanie i poprawić zdrowie, aby nie tracić radości z życia. Masz dość sztywnych jadłospisów, a w zamian chcesz jeść racjonalnie, z przyjemnością i do syta?

Dowiedz się więcej

Odchudzanie - trwała zmiana

To propozycja dla osób, które chcą zdrowo schudnąć, są zmęczone stosowaniem nieskutecznych diet i powrotem do wcześniejszej masy ciała. Efektem współpracy z psychodietetykiem jest nie tylko utrata kilogramów, ale całościowa przemiana, która owocuje zwiększeniem pewności siebie, akceptacji i poczucia własnej wartości.

Dowiedz się więcej

Zmiana nawyków żywieniowych krok po kroku

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uporać się ze złymi przyzwyczajeniami i pokusami. Współpraca z naszym dietetykiem pomoże Ci trwale zmienić nawyki żywieniowe bez głodu i frustracji, jak na tradycyjnej diecie i cieszyć się nowym stylem życia.

Dowiedz się więcej

Konsultacje on-line

Kiedy wizyta w gabinecie jest utrudniona, istnieje możliwość spotkanie on-line przez Skype-a lub inny komunikator. Przebieg wizyty jest identyczny jak wizyta na miejscu.

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsza wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania. Jeżeli posiadasz aktualne wyniki badań laboratoryjnych lub dokumentację dotyczącą odchudzania (np. zalecenia lekarza i innych specjalistów, przepisane jadłospisy), proszę, napisz o tym w komentarzu podczas rejestracji i miej przy sobie podczas wizyty.

Pierwsza wizyta to rozmowa z wywiadem, który ma na celu poznanie przyczyny problemu i oczekiwań pacjenta. Pacjent otrzymuje pierwsze informacje, zalecenia i odpowiedzi na pytania. Ustalamy jak będzie wyglądała dalsza współpraca, nad czym będziemy pracować i w jaki sposób, np. jadłospis, dzienniczek, pomoc psychodietetyczna. Więcej informacji znajduje się w ofercie.

Narzucony jadłospis często nie przynosi trwałych efektów w odchudzaniu i zmianie odżywiania. Plan, który zakłada dokładnie co, ile i kiedy mamy zjeść, nie uczy podejmowania świadomych decyzji i radzenia sobie w przyszłości. Co więcej, przyczyna problemów z jedzeniem może nie dotyczyć zawartości talerza i wtedy jadłospis nie pomoże. Dlatego jadłospis to najrzadziej stosowana przez nas metoda. Strategi pomocy mamy bardzo wiele i dopasowujemy je zawsze do pacjenta

Nasz psychodietetyk jest jednocześnie dietetykiem i psychologiem i pracuje przede wszystkim nad wyeliminowaniem przyczyn nadwagi, niezdrowych nawyków lub zaburzonej relacji z jedzeniem. Współpraca z psychodietetykiem prowadzi do zmiany w różnych obszarach życia, a jedzenie jest tylko jednym z nich. Pacjent otrzymuje poza zaleceniami żywieniowymi, wskazówki jak się odnaleźć w zdrowym odżywianiu i jednocześnie wsparcie psychologiczne na każdym etapie zmiany, również w chwilach kryzysu. Wyznając zasadę – „Odchudzanie zaczyna się w głowie” – patrzy na problem całościowo, a nie tylko przez pryzmat talerza. Wspólnie pracujemy nie tylko nad poszerzaniem wiedzy żywieniowej i zmianą nawyków, ale także nad samoakceptacją, motywacją, poczuciem własnej wartości i trwałą zmianą.

Tak. Konsultacje psychodietetyczne i konsultacje dietetyczne mogą odbywać się on-line przez Skype.

Pracujemy z osobami dorosłymi.