W czym mogę Ci pomóc ?

Jak wygląda wizyta u psychodietetyka ?

Pierwsze spotkanie polega na zebraniu informacji niezbędnych do opracowania zaleceń i planu dalszej współpracy. Zapytam Cię o dotychczasowy sposób odżywiania, wcześniejsze próby odchudzania lub zmiany diety i stan zdrowia. Będziemy rozmawiać o Twoich oczekiwaniach, motywacji i zmianie stylu życia. Otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Na koniec wspólnie ustalimy cele, plan ich realizacji oraz wstępne strategie działania.

Podczas kolejnych spotkań będziemy pracować nad realizacją celów oraz radzeniem sobie z trudnościami. Otrzymasz porady dotyczące zdrowego stylu życia, wskazanej aktywności fizycznej, indywidualne zalecenia dietetyczne oraz przepisy na zdrowe i smaczne posiłki. Będziemy pracować nad wzmacnianiem motywacji, wytrwałości i pewności siebie. Otrzymasz konkretne materiały, a jeżeli zechcesz, także pomocne ćwiczenia do domu.

Najczęściej zadawane pytania

Psychodietetyk to specjalista, który posiada wiedzę z zakresu psychologii i dietetyki. Pomaga osobom, które bezskutecznie próbują schudnąć, nie mogą utrzymać satysfakcjonującej masy ciała, brakuje im motywacji i wytrwałości lub borykają się z innymi problemami żywieniowymi, m.in. zajadaniem stresu i emocji, niepohamowanym apetytem na słodycze.

Wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania. Można zabrać ze sobą aktualne wyniki badań laboratoryjnych, jeżeli takie się posiada lub dokumentację dotyczącą dotychczasowych prób zmiany diety lub odchudzania (np. zalecenia lekarza i innych specjalistów, przepisane jadłospisy).

Uważam, że narzucony jadłospis nie przynosi trwałych efektów w odchudzaniu i zmianie odżywiania. Badania pokazują, że diety nie działają, bo aż 95% osób, które były na diecie, wraca do poprzedniej wagi lub wyższej. Plan, który zakłada dokładnie co, ile i kiedy mamy zjeść, nie uczy podejmowania świadomych decyzji i radzenia sobie z pokusami w przyszłości. Ja pomagam w zmianie nawyków żywieniowych, co skutkuje trwałą poprawą zdrowia, samopoczucia i sylwetki .

Jako psychodietetyk przekazuję nie tylko wiedzę i zalecenia żywieniowe, ale także wspieram w wytrwałości, pracuję nad wyeliminowaniem przyczyn niezdrowych nawyków i wypracowaniem tych zdrowych oraz dostarczam wsparcia psychologicznego w trudnych chwilach. Wyznając zasadę – „Odchudzanie zaczyna się w głowie” – patrzę na problem całościowo, a nie tylko przez pryzmat talerza. Wspólnie pracujemy nad nastawieniem, motywacją, poczuciem własnej wartości i trwałą zmianą.

Tak, istnieje możliwość konsultacji on-line przez Skype.

Tak, konsultacje obejmują dzieci. Pracując z dzieckiem koncentruję się na wprowadzaniu zdrowych nawyków żywieniowych i kształtowaniu zdrowego stylu życia. Spotkania przebiegają w swobodnej atmosferze, podczas których korzystam z gier i zabaw edukacyjnych dostosowanych do wieku dziecka.
W przypadku osób niepełnoletnich na pierwszą wizytę należy zgłosić się z rodzicem lub prawnym opiekunem.