Odchudzanie - trwała zmiana

To propozycja dla osób, które chcą zdrowo schudnąć, są zmęczone stosowaniem nieskutecznych diet i powrotem do wcześniejszej masy ciała. Efektem współpracy jest nie tylko utrata kilogramów, ale całościowa przemiana, która owocuje zwiększeniem pewności siebie, akceptacji i poczucia własnej wartości.

Dowiedz się więcej

Zmiana nawyków żywieniowych krok po kroku

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uporać się ze złymi przyzwyczajeniami i pokusami. Współpraca z psychodietetykiem pomoże Ci trwale zmienić nawyki żywieniowe bez głodu i frustracji, jak na tradycyjnej diecie i cieszyć się nowym stylem życia.

Dowiedz się więcej

Poradnictwo żywieniowe

Zdrowe odżywianie nie musi być trudne i skomplikowane. Poznasz racjonalne i pozytywne podejście do jedzenia. Dowiesz się, jak poprawić swoje zdrowie w towarzyszących chorobach, nie tracąc radości z życia. Masz dość sztywnych jadłospisów, a w zamian chcesz jeść racjonalnie, z przyjemnością i do syta?

Dowiedz się więcej

Konsultacje psychologiczne w obszarze problemów z jedzeniem

Odchudzanie, zaburzenia odżywiania lub niezadowolenie ze swojego ciała wymagają pomocy psychologa i szczególnego wsparcia. Celem konsultacji psychologicznych jest pomoc w rozwiązaniu problemów związanych z odżywianiem, wszędzie tam, gdzie sama dieta nie wystarcza (jak kompulsywne objadanie się, zajadanie stresu, uzależnienie od słodyczy, niska samoocena). Chcesz odzyskać kontrolę nad jedzeniem?

Dowiedz się więcej

Wizyta on-line

Kiedy wizyta w gabinecie jest utrudniona, istnieje możliwość spotkania on-line przez Skype-a lub inny komunikator. Przebieg wizyty jest identyczny jak wizyta na miejscu.

Dowiedz się więcej

Konsultacja psychodietetyczna rodzica z dzieckiem

Konsultacja ma na celu diagnozę sposobu odżywiania dziecka (pow. 16 r.ż.) i problemów związanych z jedzeniem oraz dobranie najlepszej formy pomocy. Celem współpracy jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych, prawidłowej masy ciała i zdrowej relacji z jedzeniem Czy niepokoisz się nadwagą swojego dziecka lub obserwujesz niepokojące zachowania?

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsza wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania. Jeżeli posiadasz aktualne wyniki badań laboratoryjnych lub dokumentację dotyczącą dotychczasowych prób zmiany diety lub odchudzania (np. zalecenia lekarza i innych specjalistów, przepisane jadłospisy), proszę weź je ze sobą.

Narzucony jadłospis często nie przynosi trwałych efektów w odchudzaniu i zmianie odżywiania. Badania pokazują, że aż 95% osób, które były na diecie odchudzającej, wraca do poprzedniej wagi lub wyższej. Plan, który zakłada dokładnie co, ile i kiedy mamy zjeść, nie uczy podejmowania świadomych decyzji i radzenia sobie z pokusami w przyszłości. Co więcej przyczyna problemów z jedzeniem może nie dotyczyć tylko zawartości talerza i wtedy jadłospis nie pomoże.

Jako psychodietetyk pracuję przede wszystkim nad wyeliminowaniem przyczyn nadwagi, niezdrowych nawyków lub zaburzonej relacji z jedzeniem. Dlatego otrzymasz ode mnie zalecenia żywieniowe, wskazówki jak się odnaleźć w zdrowym odżywianiu i jednocześnie wsparcie psychologiczne na każdym etapie zmiany, również w chwilach kryzysu. Wyznając zasadę – „Odchudzanie zaczyna się w głowie” – patrzę na problem całościowo, a nie tylko przez pryzmat talerza. Wspólnie pracujemy nie tylko nad poszerzaniem wiedzy żywieniowej i zmianą nawyków, ale także nad nastawieniem, motywacją, poczuciem własnej wartości i trwałą zmianą.

Tak, każda konsultacja może odbyć się on-line przez Skype.

Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 16 r.ż.
W przypadku osób niepełnoletnich na pierwszą wizytę należy zgłosić się z rodzicem lub prawnym opiekunem.