Oferta

Konsultacje psychodietetyczne

Błędne koło odchudzania, zajadanie stresu i emocji, brak akceptacji ciała, nadmierne myślenie o jedzeniu i masie ciała, to sytuacje, kiedy często sama dietetyka nie wystarcza. Jestem dietetykiem i psychologiem. Celem współpracy jest zmiana myśli i ciała, abyś potrafiła angażować się w zachowania wspierające zdrowie i zdrowa masę ciała, nawet wtedy gdy odczuwasz bolesne emocje, brakuje Ci motywacji czy masz zachcianki.

Dowiedz się więcej

Konsultacje psychologiczne w zaburzeniach odżywiania

W zaburzeniach odżywiania (kompulsywne objadanie, bulimia) nie chodzi tylko o jedzenie. Łączę wiedzę dietetyczną z pracą psychologiczną w duchu terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Celem współpracy jest odzyskanie zdrowej relacji z jedzeniem i odpuszczenie walki z ciałem. Uwolnienie się od autodestrukcyjnych sposobów myślenia, które stoją na przeszkodzie zdrowym wzorcom jedzenia i nie pozwalają na życie, jakim najbardziej pragniemy żyć.

Dowiedz się więcej

Konsultacje on-line

Kiedy wizyta w gabinecie jest utrudniona lub nie mieszkasz we Wrocławiu, to istnieje możliwość spotkania on-line przez Skype-a lub inny komunikator. Przebieg wizyty jest identyczny jak wizyta w gabinecie.

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsza wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania. Jeżeli posiadasz aktualne wyniki badań laboratoryjnych lub dokumentację dotyczącą zdrowia lub odchudzania (np. diagnozy, zalecenia lekarskie, stosowane jadłospisy), proszę, miej je przy sobie podczas wizyty. Szczególnie istotna jest morfologia, insulina i glukoza na czczo, TSH. Ale nie martw się, jeżeli ich nie masz. Badania nie są konieczne, aby przyjść.

Pierwsza wizyta to rozmowa z wywiadem. Pytania, które usłyszysz, mają na celu poznanie przyczyny problemu oraz Twoich oczekiwań. Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest Twoja historia relacji z jedzeniem oraz jakiej pomocy potrzebujesz. Otrzymasz pierwsze informacje, zalecenia i odpowiedzi na pytania. Dowiesz się, na jakie obszary warto zwrócić uwagę. Jeżeli zdecydujesz się na dalszą współpracę, omówimy, jak będą wyglądały kolejne spotkania, nad czym będziemy pracować, w jaki sposób i jak często będziemy się spotykać.

Narzucony jadłospis często nie przynosi trwałych efektów w zmianie żywienia lub odchudzaniu. Plan, który zakłada dokładnie co, ile i kiedy mamy zjeść, nie uczy podejmowania świadomych decyzji, radzenia sobie w przyszłości (nie obejmuje świąt, wakacji, trudnych momentów w życiu) i nie rozwiązuje przyczyny problemów z jedzeniem, jak np. zaburzenie odżywiania, napady objadania się, nadmierne jedzenie słodyczy czy jedzenie emocjonalne. Nie rozpisuję gotowych jadłospisów. Strategii pomocy mam bardzo wiele i dopasowuję je zawsze do pacjenta.

Jestem jednocześnie dietetykiem i psychologiem, i pracuję przede wszystkim nad wyeliminowaniem przyczyn nadwagi, niezdrowych nawyków lub zaburzonej relacji z jedzeniem. Współpraca ze mną prowadzi do zmiany w różnych obszarach życia, a jedzenie jest tylko jednym z nich. Poza edukacją żywieniową otrzymasz wskazówki, jak odnaleźć się w zdrowym odżywianiu, a przede wszystkim pomoc psychologiczną, lepsze zrozumienie problemu. Wyznając zasadę, że „odchudzanie zaczyna się w głowie”, wspólnie pracujemy nie tylko nad poszerzaniem wiedzy żywieniowej i zmianą nawyków, ale także nad samoakceptacją, motywacją, radzeniem sobie ze stresem i emocjami, poczuciem własnej wartości, i trwałą zmianą.

Konsultacje on-line odbywają się przez komunikator Skype. Przebieg wizyty on-line jest taki sam, jak spotkanie w gabinecie. Wszelkie zalecenia, materiały i ćwiczenia, które dostałabyś w gabinecie, wysyłam Ci mailem. Przed pierwszą konsultacją on-line otrzymasz mail z instrukcją połączenia i płatności.

Pracuję z osobami dorosłymi po 18 r.ż.

W zakładce OFERTA znajdziesz opis wszystkich konsultacji, jakie prowadzę. Jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj wizyty będzie dla Ciebie odpowiedni, wejdź w zakładkę KONTAKT i napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy lub wyślij mail. Pomogę Ci dobrać odpowiedni rodzaj pomocy dla Ciebie.