O mnie

Nazywam się Dorota Wójcik, jestem psychologiem, specjalistą psychodietetyki i farmaceutką.

Pracownia Zdrowego Stylu powstała z myślą o wspieraniu innych w dokonywaniu pozytywnych zmian, aby żyć zdrowo i w zgodzie ze sobą. Na blogu dzielę się swoją wiedzą, przemyśleniami i obserwacjami. Oprócz wiedzy, znajdziesz konkretne porady dotyczące odżywiania, dbania o swoje zdrowie i rozwój. Otrzymasz także dużą dawkę inspiracji i motywacji. Chcę pokazać Ci inny sposób myślenia o zdrowym stylu życia.

Jedzenie jest przyjemnością.

Lubię jeść. Zamiłowanie do jedzenia wcale nie kłóci się ze zdrowym żywieniem. Jedzenie nie powinno być Twoim wrogiem, ale sprzymierzeńcem – ono Cię buduje odżywia i daje energię do działania.

Nie wierzę w diety-cud.

Dieta, nawet ta skrojona na miarę, jest tylko chwilową zmianą, która prędzej czy później kończy się powrotem do starych nawyków. Tylko zmiana nawyków żywieniowych przynosi trwałe efekty w odchudzaniu, poprawę zdrowia i samopoczucia. I będę o tym mówić i pisać tak długo, jak restrykcyjne diety będą cieszyć się powodzeniem, a ludzie będą wierzyć w diety-cud.

Uważam, że każda zmiana zaczyna się w głowie.

Nastawienie i myślenie o sobie wpływa na to, co i jak jemy. Bez zmiany myślenia, odchudzanie nie może się udać. Złe nawyki to tylko wierzchołek góry lodowej. Czasem trzeba zajrzeć głębiej, aby dostrzec, co leży u podstaw niepowodzeń w odchudzaniu, a tym samym wiedzieć, co zmienić.

Wierzę, że małe zmiany składają się na wielkie sukcesy.

Metoda małych kroków jest całkowicie inna niż tradycyjne odchudzanie i popularne diety. One nakłaniają do zmiany w zbyt wielu obszarach, co wprowadza nas w stres. Nie będę namawiać do rewolucji ani w kuchni, ani w życiu. Ogrom ograniczeń i nakazów jest bardzo frustrujący i obciążający. Małe kroki są łatwiejsze do zrealizowania niż rozbudowany plan zakładający, że wszystko musi się udać, zwiększają poczucie własnej skuteczności i wiarę we własne możliwości, dzięki czemu łatwiej jest realizować kolejne, większe cele.

 

Jeżeli jesteś na mojej stronie po raz pierwszy, być może zaskoczy Cię, że:

Diety nie działają

Jeżeli chcesz kontrolować wagę, nigdy nie przechodź na dietę

Czekolada nie tuczy

Niedługo powstanie także gabinet, w którym osobiście będę mogła Ci pomóc w odchudzaniu i trwałej zmianie nawyków żywieniowych.

Leżeli chcesz się ze mną skontaktować, napisz proszę mail na adres dorota@pracowniazdrowegostylu.pl lub pozostaw pytanie w komentarzu pod tekstem.