• Czujesz, że straciłaś kontrolę nad jedzeniem?
 • Jesz pod wpływem stresu, emocji lub kompulsywnie się objadasz?
 • Na przemian stosujesz dietę i masz napady objadania
 • Cierpisz na zaburzenia odżywiania?

Nie musisz przechodzić na kolejną dietę, żeby odzyskać kontrolę nad jedzeniem. Pracując nad zmianą podejścia do jedzenia i swojego ciała, możemy wyeliminować przyczyny Twoich trudności. Bez konieczności ważenia, liczenia kalorii i niepotrzebnych restrykcji.

Nie musisz przechodzić na kolejną dietę, żeby odzyskać kontrolę nad jedzeniem. Pracując nad zmianą podejścia do odżywiania i swojego ciała, możemy wyeliminować przyczyny Twoich trudności. Bez konieczności ważenia produktów, liczenia kalorii i niepotrzebnych restrykcji. 

Konsultacje psychologiczne to dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli

 • stosujesz rygorystyczne diety, dzielisz jedzenie na "dobre i złe"
 • jesteś w błędnym kole stosowania różnych diet i objadania się
 • czujesz przymus bycia na diecie lub przymus ćwiczeń fizycznych
 • Twoje myśli wciąż krążą wokół jedzenia i wagi, co utrudnia Ci codzienne życie, np. ograniczasz kontakty towarzyskie
 • Twój nastrój i samoocena zależą głównie od tego, w jakim stopniu kontrolujesz swoje jedzenie i wagę
 • masz obniżony nastrój z powodu braku akceptacji swojego ciała
 • występują u Ciebie napady objadania się, po których prowokujesz wymioty lub nadmiernie ćwiczysz

Mam na imię Dorotai pomogę Ci odzyskać zdrową relację z jedzeniem.

Moim celem jest nie tylko pomóc Ci w zdrowym odżywianiu (takim bez restrykcji i napadów). Chcę pomóc Ci zrozumieć mechanizm zaburzonego jedzenia i wyeliminować czynniki, które go wyzwalają i podtrzymują. Chcę nauczyć Cię życzliwości do swojego ciała, abyś przestała zamartwiać się figurą i wyglądem, abyś mogła zacząć żyć.

Dowiedz się więcej o mnie

Dzięki naszej współpracy:

 • dowiesz się jak wyjść z błędnego koła restrykcyjnych diet i napadów objadania się
 • pokonasz prawdziwe przyczyny zaburzonej relacji z jedzeniem, aby wyeliminować źródło problemu
 • zaczniesz jeść świadomie i intuicyjnie bez diet, sztywnych zasad i zakazów
 • nauczysz się radzić sobie z emocjami i negatywnymi myślami o sobie
 • zwiększysz akceptację swojego ciała
 • poznasz konkretne narzędzia i strategie, które pomogą Ci poradzić sobie z w trudnych momentach
 • nauczysz się słuchać swojego ciała, traktować je troską

Korzystając z ćwiczeń z zakresu psychologii odżywiania, pomagam uporać się z tym, co nie pozwala Ci żyć w pełni. Czasem to emocje, kiedy sięgamy po jedzenie, czasem przekonania na temat zdrowego jedzenia, mity żywieniowe lub wcześniejsze doświadczenia, a czasem niska samoocena.

Korzystając z ćwiczeń z zakresu psychologii odżywiania, pomagam uporać się z tym, co nie pozwala Ci żyć w pełni. Czasem to emocje, kiedy sięgamy po jedzenie, czasem przekonania na temat zdrowego jedzenia i mity dietetyczne lub wcześniejsze doświadczenia, a czasem niska samoocena.

Na czym polegają konsultacje psychologiczne?

Podczas pierwszej konsultacji wstępnej zadam Ci różne pytania konieczne do wstępnej diagnozy. Zapytam o obecne trudności i historię problemów z jedzeniem. Opowiem nad jakimi obszarami będziemy pracować, w jaki sposób i co możemy razem osiągnąć. Odpowiem na nurtujące Cię pytania. Już na pierwszej wizycie otrzymasz wstępne wskazówki. Nawet jeżeli nie zdecydujesz się na kolejne spotkanie.

Umów się na pierwszą konsultację i rozpocznij zmianę

Po pierwszej konsultacji możesz umówić się na kolejną wizytę lub wybrać pakiet:

 • 2 wizyty
 • 4 wizyty
 • 6 wizyt

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę, pamiętaj, że zmiana to proces, który u każdego trwa różnie. Częstotliwość spotkań ustalimy na pierwszej wizycie. Będziemy pracować nad realizacją celów oraz radzeniem sobie z problemami. Przygotowujemy się na trudności w przyszłości. Między wizytami poproszę Cię o robienie „zadań domowych” (np. napisanie, narysowanie, przeczytanie czegoś), aby proces nie ograniczał się tylko do naszych rozmów.

Dlaczego warto ?

Łączę dietetykę i psychologię

JAko dietetyk i psycholog patrzę holistycznie. Nie skupiam się tylko na zdrowym talerzu, ale na zmianie myślenia i wyeliminowaniu przyczyn trudności z jedzeniem. Takie kompleksowe podejście prowadzi do zmiany na wadze moich pacjentek i w innych obszarach życia na lepsze.

Podchodzę indywidualnie

Nie interesują mnie szablonowe rozwiązania, ale Twoje potrzeby. Chcesz zacząć jeść zdrowo i z przyjemnością - poznasz zasady i proste sposoby. Chcesz radzić sobie lepiej z emocjami, które zajadasz - skupimy się bardziej psychologicznie. Cały proces zmiany jest w zgodzie z Tobą, dopasowany do problemu z jakim się zgłaszasz. Ty decydujesz o tempie wprowadzania zmian.
dymek z rozmową

Przede wszystkim wsparcie

Spotkania przebiegają w przyjaznej atmosferze, pełnej akceptacji i wyrozumiałości. Nie rozliczam z potknięć, bo rozumiem, że zmiany są trudne. Nie musimy się ważyć, jeżeli to dla Ciebie trudne. Otrzymasz pomoc i wsparcie również w złych momentach, wyrzutach sumienia lub smutku. Między spotkaniami jesteśmy w kontakcie mailowym.

Zadaj pytanie

Nie jesteś pewna? Chcesz uzyskać więcej informacji o współpracy?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Pracownię Zdrowego Stylu Dorota Wójcik w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.