zaburzenia odżywiania
 • Czujesz, że straciłaś kontrolę nad jedzeniem?
 • Twoje życie kręci się w okół jedzenia?
 • Na przemian stosujesz dietę i kompulsywnie się objadasz?
 • Masz bulimię?

Nie musisz być na diecie, żeby odzyskać kontrolę nad jedzeniem. Pracując nad zmianą podejścia do jedzenia i swojego ciała, możemy wyeliminować przyczyny Twoich trudności, abyś mogła jeść bez restrykcji i odetchnąć.

Nie musisz być na  diecie, żeby odzyskać kontrolę nad jedzeniem. Pracując nad zmianą podejścia do odżywiania i swojego ciała, możemy wyeliminować przyczyny Twoich trudności, abyś mgła jeść bez restrykcji i odetchnąć.

Konsultacje psychologiczne to dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli

 • stosujesz rygorystyczne diety, dzielisz jedzenie na "dobre i złe"
 • jesteś w błędnym kole stosowania różnych diet i objadania się
 • czujesz przymus bycia na diecie lub przymus ćwiczeń fizycznych
 • Twoje myśli wciąż krążą wokół jedzenia i wagi, co utrudnia Ci codzienne życie, np. ograniczasz kontakty towarzyskie
 • Twój nastrój i samoocena zależą głównie od tego, w jakim stopniu kontrolujesz swoje jedzenie i wagę
 • masz obniżony nastrój z powodu braku akceptacji swojego ciała
 • występują u Ciebie napady objadania się, po których prowokujesz wymioty lub nadmiernie ćwiczysz

Mam na imię Dorota

i pomogę Ci odzyskać zdrową relację z jedzeniem.

Moim celem jest nie tylko pomóc Ci w prawidłowym odżywianiu (takim bez restrykcji i napadów). Chcę pomóc Ci zrozumieć mechanizm zaburzonego jedzenia i wyeliminować czynniki, które go wyzwalają i podtrzymują. Chcę nauczyć Cię życzliwości do swojego ciała, abyś przestała zamartwiać się figurą i wyglądem, abyś mogła zacząć żyć.

Dowiedz się więcej o mnie

Dzięki naszej współpracy:

 • dowiesz się jak wyjść z błędnego koła restrykcyjnych diet i napadów objadania się
 • pokonasz prawdziwe przyczyny zaburzonej relacji z jedzeniem, aby wyeliminować źródło problemu
 • zaczniesz jeść świadomie i intuicyjnie bez diet, sztywnych zasad i zakazów
 • nauczysz się radzić sobie z emocjami i negatywnymi myślami o sobie
 • zwiększysz akceptację swojego ciała
 • poznasz konkretne narzędzia i strategie, które pomogą Ci poradzić sobie z w trudnych momentach
 • nauczysz się słuchać swojego ciała, traktować je troską

Korzystając z ćwiczeń z zakresu psychologii odżywiania, terapii behawioralno-poznawczej oraz terapii ACT, pomagam uporać się z tym, co nie pozwala Ci żyć w pełni. Czasem to przymus odchudzania, emocje, które zajadamy, czasem przekonania na temat zdrowego jedzenia, mity żywieniowe lub wcześniejsze doświadczenia, a czasem niska samoocena, którą opieramy tylko na wyglądzie.

Korzystając z ćwiczeń z zakresu psychologii odżywiania, terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii ACT, pomagam uporać się się z tym, co nie pozwala Ci żyć w pełni. Czasem to emocje, kiedy sięgamy po jedzenie, czasem przekonania na temat zdrowego jedzenia i mity dietetyczne lub wcześniejsze doświadczenia, a czasem niska samoocena, którą opieramy tylko na wyglądzie.

Na czym polegają konsultacje psychologiczne?

Podczas pierwszej konsultacji zadam Ci różne pytania konieczne do wstępnej diagnozy. Zapytam o obecne trudności i historię problemów z jedzeniem. Opowiem nad jakimi obszarami będziemy pracować, w jaki sposób i co możemy razem osiągnąć. Odpowiem na nurtujące Cię pytania. Już na pierwszej wizycie otrzymasz wstępne wskazówki, zrozumiesz mechanizm Twojego zaburzenia oraz dostaniesz „zadanie domowe”. Nawet jeżeli nie zdecydujesz się na kolejne spotkanie.

Umów się na pierwszą konsultację i rozpocznij zmianę

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę, pamiętaj, że zmiana to proces, który u każdego trwa różnie. Częstotliwość spotkań ustalimy na pierwszej wizycie. Będziemy pracować nad wróceniem do prawidłowego odżywiania oraz wyeliminowaniem przyczyn problemów. Przygotowujemy się na trudności w przyszłości. Między wizytami poproszę Cię o robienie „zadań domowych” (np. napisanie, narysowanie, przeczytanie czegoś), aby proces nie ograniczał się tylko do naszych rozmów.

Dlaczego warto ?

Łączę dietetykę i psychologię

Jako dietetyk i psycholog patrzę holistycznie. Nie skupiam się tylko na jedzeniu, ale na wyeliminowaniu przyczyn złej relacji  z jedzeniem. Jedzenie jest tylko objawem. Takie kompleksowe podejście prowadzi do zmiany nie tylko w jedzeniu, ale też w innych obszarach życia na lepsze.

Podchodzę indywidualnie

Nie interesują mnie szablonowe rozwiązania, bo na złożone trudności nie ma prostej recepty. Cały proces zmiany jest w zgodzie z Tobą, dopasowany do problemu z jakim się zgłaszasz. Ty decydujesz o tempie wprowadzania zmian.
dymek z rozmową

Przede wszystkim wsparcie

Spotkania przebiegają w przyjaznej atmosferze, pełnej akceptacji i wyrozumiałości. Nie rozliczam z potknięć, bo rozumiem, że zmiany są trudne. Otrzymasz pomoc i wsparcie również w złych momentach, wyrzutach sumienia lub smutku. Między spotkaniami jesteśmy w kontakcie mailowym.

Zadaj pytanie

Nie jesteś pewna? Chcesz uzyskać więcej informacji o współpracy?

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Pracownię Zdrowego Stylu Dorota Wójcik w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.