zaburzenia odżywiania
 • Czujesz, że straciłaś kontrolę nad jedzeniem?
 • Twoje życie kręci się wokół jedzenia i tego w jakim stopniu kontrolujesz dietę i swoje ciało?
 • Obawy o masę ciała i wygląd spychają na dalszy plan to, co dla Ciebie naprawdę ważne?
 • Swoją wartość oceniasz na podstawie wyglądu, masy ciała i diety?
 • Kompulsywnie się objadasz lub jesz emocjonalnie?
 • Wymiotujesz, przyjmujesz środki przeczyszczające lub ćwiczysz, aby pozbyć się kalorii?

Nie musisz być na diecie, stosować ścisłych i rygorystycznych reguł, żeby odzyskać kontrolę nad jedzeniem. W zaburzeniach odżywiania potrzebujemy zająć się przyczyną i tym, co podtrzymuje błędne kolo zaburzenia.

Nie musisz być na  diecie, żeby odzyskać kontrolę nad jedzeniem. Pracując nad zmianą podejścia do odżywiania i swojego ciała, możemy wyeliminować przyczyny Twoich trudności, abyś mgła jeść bez restrykcji i odetchnąć.

Konsultacje psychologiczne to dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli

 • stosujesz rygorystyczne diety, dzielisz jedzenie na "dobre i złe"
 • jesteś w błędnym kole stosowania różnych diet i objadania się
 • czujesz przymus bycia na diecie lub przymus ćwiczeń fizycznych
 • Twoje myśli wciąż krążą wokół jedzenia i wagi, co utrudnia Ci codzienne życie, np. ograniczasz kontakty towarzyskie
 • Twój nastrój i samoocena zależą głównie od tego, w jakim stopniu kontrolujesz swoje jedzenie i wagę
 • masz obniżony nastrój z powodu braku akceptacji swojego ciała
 • występują u Ciebie napady objadania się, po których prowokujesz wymioty lub nadmiernie ćwiczysz

Mam na imię Dorota

i pomogę Ci odzyskać zdrową relację z jedzeniem.

Moim celem jest nie tylko pomóc Ci w prawidłowym odżywianiu (takim bez restrykcji i napadów). Chcę pomóc Ci zrozumieć mechanizm zaburzonego jedzenia i wyeliminować czynniki, które go wyzwalają i podtrzymują. Chcę nauczyć Cię życzliwości do swojego ciała, abyś przestała zamartwiać się figurą i wyglądem, abyś mogła zacząć żyć.

Dowiedz się więcej o mnie

Dzięki naszej współpracy:

 • dowiesz się jak wyjść z błędnego koła restrykcyjnych diet i napadów objadania się
 • pokonasz prawdziwe przyczyny zaburzonej relacji z jedzeniem, aby wyeliminować źródło problemu
 • zaczniesz jeść świadomie i intuicyjnie bez diet, sztywnych zasad i zakazów
 • nauczysz się radzić sobie z emocjami i negatywnymi myślami o sobie
 • zwiększysz akceptację swojego ciała
 • poznasz konkretne narzędzia i strategie, które pomogą Ci poradzić sobie z w trudnych momentach
 • nauczysz się słuchać swojego ciała, traktować je troską

Korzystając z ćwiczeń z zakresu psychologii odżywiania, terapii behawioralno-poznawczej oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), pomagam uporać się z tym, co nie pozwala Ci żyć w pełni. Czasem to przymus odchudzania, emocje, które koimy jedzeniem, czasem niesprzyjające przekonania, mity żywieniowe lub wcześniejsze doświadczenia, a czasem niska samoocena, którą opieramy tylko na wyglądzie.

Korzystając z ćwiczeń z zakresu psychologii odżywiania, terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii ACT, pomagam uporać się się z tym, co nie pozwala Ci żyć w pełni. Czasem to emocje, kiedy sięgamy po jedzenie, czasem przekonania na temat zdrowego jedzenia i mity dietetyczne lub wcześniejsze doświadczenia, a czasem niska samoocena, którą opieramy tylko na wyglądzie.

Na czym polegają konsultacje psychologiczne?

Podczas pierwszej konsultacji zapytam Cię o obecne trudności, historię jedzenia lub odchudzania, podejście do jedzenia i swojego ciała. Będę mówić, jak ja coś widzę i pytać, jakie to jest u Ciebie. Opowiem nad jakimi obszarami będziemy pracować, w jaki sposób i jak to możemy razem osiągnąć. Odpowiem na nurtujące Cię pytania.

Już na pierwszej konsultacji otrzymasz wstępne wskazówki, zrozumiesz mechanizm Twojego zaburzenia. Nawet jeżeli nie zdecydujesz się na kolejne spotkanie.

Umów się na pierwszą konsultację i rozpocznij zmianę

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę, pamiętaj, że praca w obszarze zaburzenia odżywiania to proces, który u każdego trwa różnie. Spotykamy się co tydzień o stałej porze. Najlepsze efekty daje kilkumiesięczny proces lub dłuższy.

Będziemy pracować nad wróceniem do prawidłowego odżywiania oraz wyeliminowaniem przyczyn zaburzonego jedzenia. Będziemy rozmawiać o emocjach, myślach, przekonaniach i historii jedzenia oraz pracować z tym, co wpływa na Twoje trudności z jedzeniem (np. stres, trudne myśli, brak akceptacji swojego ciała, niskie poczucie własnej wartości, zachowania związane z zaburzeniam odżywiania).

Celem naszych spotkań jest poprawa jakości Twojego życia, codziennego funkcjonowania oraz poradzenie sobie z barierami, które stoją na przeszkodzie do takiego życia, jakim chcesz żyć.

Dlaczego warto ?

Łączę psychologię i dietetykę

Jako psycholog i dietetyk patrzę holistycznie. Nie skupiam się tylko na jedzeniu, ale na wyeliminowaniu przyczyn złej relacji  z jedzeniem. Sposób odżywiania i zachowania związane z zaburzenim odżywiania są jak wierzchołek góry lodowej. Praca psychologiczna pozwala zaopiekować się przyczyną, a nie tylko objawem. Takie kompleksowe podejście prowadzi do zmiany nie tylko w jedzeniu, ale też w innych obszarach życia na lepsze.

Podchodzę indywidualnie

Nie interesują mnie szablonowe rozwiązania, bo na złożone trudności nie ma prostej recepty.  Moją rolą jest towarzyszyć Ci w zmianie. Nie pracuję w sposób dyrektywny, nie nakazuję, nie oceniam, nie pospieszam. Cały proces zmiany jest w zgodzie z Tobą, Ty decydujesz o tempie wprowadzania zmian.
dymek z rozmową

Przede wszystkim wsparcie

Spotkania opierają się na relacji pełnej akceptacji i wyrozumiałości. Nie rozliczam z potknięć, bo rozumiem, że zmiany są trudne. Moją rolą jest wspierać, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w tym, co dla Ciebie jest ważne. Otrzymasz pomoc i wsparcie również w trudnych momentach, wyrzutach sumienia lub smutku.

Zadaj pytanie

Nie jesteś pewna? Chcesz uzyskać więcej informacji o współpracy?

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Pracownię Zdrowego Stylu Dorota Wójcik w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.