Nazywam się Dorota Wójcik, jestem dietetykiem, psychologiem i specjalistą psychodietetyki i farmaceutką.

Pomagam zdrowo i skutecznie schudnąć, zmienić nawyki żywieniowe oraz polubić zdrowy styl życia.

Nie daję gotowych rozwiązań

Dieta, nawet ta skrojona na miarę, jest tylko chwilową zmianą, która prędzej czy później kończy się efektem jo-jo i powrotem do starych nawyków. Dlatego nie narzucam zasad i nie układam jadłospisów. Uczę, jak zdrowo i skutecznie schudnąć, aby upragnione efekty pozostały z Tobą na całe życie.

Zmiana zaczyna się w głowie

Złe nawyki to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod powierzchnią często kryje się nastawienie, sposób myślenia, różne emocje i potrzeby - to wszystko wpływa na nasze odżywianie. Zmiana sposobu myślenia i podejścia do jedzenia są dużo ważniejsze niż przestrzeganie idealnej diety.

Podchodzę indywidualnie

Wspólnie ustalam cele i plan żywieniowy w oparciu o potrzeby, możliwości i aktualny styl życia. Ty decydujesz o tempie. Wszystko po to, aby zmiana dokonywała się bez frustracji z powodu zmiany diety i w zgodzie z Tobą.

W czym mogę Ci pomóc ?

Konsultacje z psychodietetykiem

Psychodietetyka to połączenie działań psychologicznych i dietetycznych, aby skutecznie wprowadzić i utrzymać zdrowy sposób odżywiania, aby stał się nowym stylem życia. Psychodietetyk pomaga rozwiązać problemy z jedzeniem i odchudzaniem. Oferta obejmuje poradnictwo żywieniowe, konsultacje psychologiczne, programy odchudzające.

Zapoznaj się z ofertą

Warsztaty i wykłady

Prowadzę cykliczne warsztaty, podczas których propaguję pozytywne podejście do odchudzania bez diet i wyrzeczeń. Przekazuję wiedzę i konkretne narzędzia do wdrożenia w życie. Jeżeli chcesz poznać osoby, które mają podobne doświadczenia, motywują się i wspierają, zapisz się na najbliższe warsztaty.

Dowiedz się więcej

Opinie Pacjentów


Najnowsze wpisy na blogu


Jak schudnąć? Odpowiadam na najczęściej zadawane mi pytanie


Doprawdy nie wiem, jak to się dzieje, że podczas większości spotkań prędzej czy później tematem rozmów staje się odżywianie. Albo ktoś opowiada o doświadczeniach z odchudzaniem, o tym czego jeść nie wolno lub co niedawno odkryli „amerykańscy naukowcy”. Kiedy nowo poznane osoby dowiadują się, że jestem...

Koło zdrowego stylu życia


Grudzień to miesiąc podsumowań. Nie ważne, czy robimy to na papierze, przeglądamy listę postanowień noworocznych sporządzoną w styczniu, czy jedynie wzdychamy: Jak ten rok szybko minął. Ponieważ jesteś w Pracowni Zdrowego Stylu, moja propozycja na dobre podsumowanie roku to...

3 największe mity utrudniające zmianę: Dlaczego tak trudno schudnąć?


Niezależnie od sytuacji, w której się znajdujesz, zmiana jest możliwa. To wcześniejsze niepowodzenia i brak wiary w swoje możliwości sprawiają, że nabieramy błędne przekonania na temat siebie i przyszłości. Słyszymy wtedy wewnętrzny głos, który mówi: Nie dam rady, Nie uda się. Zaczynamy wierzyć w mity utrudniające postawienie pierwszego, jak i każdego kolejnego kroku w kierunku pożądanej zmiany.

Równowaga ciała i umysłu. Czy odpoczywając można się zmęczyć?


Życie nabrało zawrotnego tempa. Kalendarz stał się tak napięty, że nie ma czasu na niespodziewane okoliczności. Angażujemy się w dodatkową pracę, nakładamy na siebie liczne obowiązki, wciąż coś robimy, żyjemy na pełnych obrotach, a perfekcjonizm wymaga od nas jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Jak w świecie zachować równowagę?

Polubić zdrowe jedzenie: wcielamy teorię w praktykę


Kiedy na bazarze kupując chleb, chciałam zapłacić, coś mnie powstrzymało.
- Jeszcze pączka, poproszę – dodałam.
- Przecież ty nie lubisz pączków –wychwycił szybko mój mąż.
Lekko zmieszana przyznałam mu rację.
- Dawno nie jadłam pączków. Chyba rzeczywiście ich nie lubię.
I nie kupiłam...

Małe kroki ku dużej zmianie


Metoda małych kroków jest całkowicie inna niż tradycyjne odchudzanie i popularne diety. One nakłaniają do zmiany w zbyt wielu obszarach, co wprowadza nas w stres. Ogrom ograniczeń i nakazów jest bardzo frustrujący i obciążający. Później, w sytuacji małego odstępstwa lub niepowodzenia, czujemy, że nie zrealizowaliśmy planu i porzucamy go.