Jak skutecznie schudnąć pod okiem psychodietetyka?

Bezpłatny wykład

11 kwietnia 2019
(czwartek)
godz. 18-19:30

13 kwietnia 2019
(sobota)
godz. 10-11:30

ZAPISY ZAKOŃCZONE

ul. Zakładowa 9G/4
Wrocław


W powietrzu czuć wiosnę...

Wraz z powiewem ciepłego wiatru dociera do nas fala wiosennego odchudzania, detoksów i wyzwań, których autorzy obiecują nam odzyskanie upragnionej sylwetki. I wyobrażamy sobie, że wraz z przejściem na dietę wszystko się zmieni, a wiosna doda nam motywacji w działaniu.
„Kiedy już zacznę dietę, przestanę jeść słodycze.”
„Jak zobaczę pierwsze efekty, to mnie zmotywuje.”
„Jak zrobi się cieplej, będzie mi łatwiej wytrwać.”

Po czym okazuje się, że pokusa na słodycze w „te dni” nie zniknęła, dalej nie lubisz gotować i tak samo nie masz siły na wieczorny trening lub zakupy.
Ale tego dieta już nie uwzględniała. Nie wspominała o stresujących sytuacjach, trudnych emocjach, tęsknocie za ulubionymi potrawami i jak sobie z tym wszystkim poradzić.

A gdyby już nigdy nie musieć przechodzić na dietę?

Kiedy pragniemy schudnąć lub zmienić sposób odżywiania, najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest dieta. Na początku pełni zapału i motywacji trzymamy się wszystkich reguł. Niestety po pewnych czasie pojawiają się różne wątpliwości i trudności:

„Zmiany zbyt wiele mnie kosztują.”
„Trudno jest wytrwać w realizowaniu zaleceń.”
„Szybko tracę motywację.”
„Łatwo rezygnuję po pierwszym niepowodzeniu.”
„Jakaś niekontrolowana siła rządzi moim zachowaniem.”

Wiele moich pacjentek to kobiety, które mają za sobą nieskuteczne próby odchudzania. Szukają pomocy psychodietetyka, bo widzą, że sama dieta oraz wiedza, jak komponować posiłki i co należy robić, nie wystarcza do zrealizowania celów. Dlatego, że sprowadzanie odchudzania tylko do tego, co kładziemy na talerzu, do planu żywieniowego i zaleceń, nie przynosi trwałych efektów. 
Z pomocą przychodzi Psychodietetyka – to nowa dziedzina, która łączy wiedzę dietetyczną i psychologiczną. Mówi nie tylko, co należy robić, aby schudnąć, utrzymać sylwetkę i zdrowie, ale jak to wszystko wprowadzić w życie. Celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych.

Diety nie działają!

Po pierwsze dlatego, że komercyjne diety typu dieta Dukana, Dąbrowskiej, oxy są tak skonstruowane, że aby uzyskać efekty, trzeba ściśle przestrzegać określonych reguł. Są oderwane od Twojego stylu życia i racjonalnego odżywiania. Dlatego nie jesteś w stanie utrzymać ich na dłużej. Efekty bywają spektakularne, ale wraca się do punktu wyjścia i poprzedniej masy ciała tak szybko, jak szybko masz tej diety dość.

Czy wiesz, że 80% osób, które stosowały diety odchudzające w ciągu dwóch lat wraca do swojej wyjściowej masy ciała[1]? A połowa z nich po pięciu latach waży więcej niż przed odchudzaniem[2]? Diety odchudzające nie działają, bo nie eliminują przyczyny tycia. Nie uczą, jak radzić sobie ze stresem, podjadaniem między posiłkami, kompulsywnym objadaniem się, które być może właśnie u Ciebie przyczyniły się do nadmiaru kilogramów. Mówią rób to, to i tamto, a schudniesz. Ale co potem? Jak wytrwać? Jak utrzymać efekt?

I lawirujesz między dawaniem z siebie 100% na diecie i odpuszczaniem, między nadzieją i rezygnacją, restrykcjami i nadmiernym jedzeniem.

Jeżeli masz za sobą nieskuteczne próby odchudzania, jesteś zmęczona stosowaniem diet, brakuje Ci wytrwałości i praktycznych wskazówek aby zmienić swoje nawyki żywieniowe, przyjdź na wyjątkowy bezpłatny wykład, podczas którego

  • będę chciała przekonać Cię, że aby schudnąć, nie potrzebujesz kolejnej diety.
  • opowiem jak można skutecznie i trwale schudnąć pod okiem psychodietetyka
  • dowiesz się, jakimi zasadami kieruję się w pracy z pacjentami
  • oraz czym różni się współpraca z psychodietetykiem od tradycyjnej wizyty u dietetyka.

Dlaczego warto?

  • dowiesz się dlaczego sama dieta nie działa i jakie są skuteczniejsze metody na trwałą utratę kilogramów
  • wyjaśnię, co to właściwie znaczy, że odchudzanie zaczyna się w głowie
  • otrzymasz odpowiedzi na nurtujące pytania
  • a wszystko w przyjemniej kameralnej atmosferze przy kawie lub herbacie

To nie wszystko!

Każdy uczestnik otrzyma kupon rabatowy - 50% na pierwszą konsultację psychodietetyczną.

Warsztat jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona! Aby wziąć udział, należy się zapisać:

telefonicznie ☎ 696-092-081

mailowo 📩 dorota@pracowniazdrowegostylu.pl

Opinie uczestników poprzednich warsztatów i wykładów

  • "Tutaj otrzymacie pełną opiekę, wsparcie i przede wszystkim mogłam zrozumieć dlaczego przybieram na wadze. Jakie kryją się za tym mechanizmy, dlaczego "zajadamy stres". Jak to zmienić? Sama dieta to tak naprawdę tylko efekt końcowy tych wszystkich skomplikowanych relacji z jedzeniem😏. Jestem przeszczęśliwa, że się odważyłam poprosić o pomoc. W końcu to całe odchudzanie jest dopasowane do mnie, czuje się świetnie i wyglądam coraz lepiej. Bardzo dziękuję 😄" - Beata
  • "Bardzo podobało mi się niewielkie grono osób, z którymi wspólnie można wymienić swoje doświadczenie. Nauczyłam się podczas warsztatów, że nie ważne są diety aż tak bardzo, że ważne jest myślenie, nie narzucanie sobie zadań nie do zrealizowania" - Joanna
  • "Spotkanie bardzo bogate w konkretne sposoby wdrożenia zdrowego stylu życia, merytoryczne przygotowanie się i konkretne metody jak przezwyciężyć trudne chwile" - Uczestniczka warsztatów "10 kroków do trwałej zmiany nawyków żywieniowych"
  • "Fajnie było spotkać się z ludźmi, którzy mają podobne problemy. Zaczęłam trochę inaczej patrzeć na łączenie posiłków i kaloryczność." - Uczestniczka warsztatów "Dlaczego nie mogę schudnąć?"

Prowadząca

Dorota Wójcik, dietetyk, psycholog, psychodietetyk i farmaceutka. Pomaga w zdrowym odchudzaniu i zmianie nawyków żywieniowych. Propagatorka pozytywnego podejścia do odchudzania bez diet i wyrzeczeń, ale z troską i w zgodzie ze sobą. Absolwentka Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Autorka bloga PracowniaZdrowegoStylu.pl

1. Wing, R.R., Phelan S. (2005). Long-term weight loss maintenance. The American Journal of Clinical Nutrition82(1)1,  222–225.
2. Wieczorkowska-Wierzbińska, G. (2011). Psychologiczne ograniczenia. Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania UW.