Zamień postanowienia noworoczne na trwałe nawyki

Warsztat z psychodietetykiem

19 stycznia 2019
(sobota)

 godz. 10-12:30

ul. Zakładowa 9G/4
Wrocław


Czy zastanawiasz się, dlaczego wiele osób robi postanowienia noworoczne? Być może jesteś jedną z nich. Postanawiamy, że schudniemy, zaczniemy zdrowo się odżywiać. Na stoliku nocnym układamy książki do przeczytania, wyrzucamy papierosy, kupujemy karnet na siłownię, zapisujemy się na kurs językowy… Niestety, aż 80% osób zaprzestaje realizacji swoich postanowień noworocznych w ciągu czterech miesięcy. Wygrywa szara codzienność, emocjonalny zapał zgaśnie i okazuje się, że włożony wysiłek nie przynosi tak szybkich efektów, jakbyśmy tego oczekiwali. Dlaczego tak trudno wytrwać?

Dlaczego postanowienia noworoczne się nie spełniają?

Niezależnie od  obszaru jakiego będzie dotyczyć zmiana, aby odnieść upragniony sukces, trzeba się odpowiednio przygotować. Samo postanowienie:

*schudnę
*zadbam o zdrowie
*przejdę na dietę

nie wystarczy, ponieważ jest zbyt abstrakcyjne.

Postanowienia noworoczne bardziej przypominają marzenia, ponieważ najczęściej nie stoją za nimi sposoby, jak mielibyśmy je zrealizować. Nieśmiało zakładamy, że przez najbliższy czas znajdziemy siłę na codzienne przygotowanie posiłków, wystarczającą motywację, aby wstać wcześniej, ćwiczyć itd.

Postanowienia noworoczne przypominają też bardziej spontaniczne „zrywy” niż konkretny plan działania. Nie mówią, kiedy, gdzie, jak często podejmę potrzebne działania i co zrobię w trudnych momentach. To właśnie brak planu i przygotowania powoduje, że realizacja postanowień noworocznych kończy się w lutym.

W postanowieniach noworocznych jest więcej muszę/wypada/powinienem – muszę w końcu zrzucić nadmierne kilogramy, powinnam uprawiać jakiś sport, ponieważ to jest zdrowe. Postanowienia często nie są osadzone na naszych wartościach i rzeczach naprawdę dla nas ważnych.

Jeżeli postanowienia noworoczne nie mają sensu, to co można zrobić?

Alternatywą dla postanowień noworocznych jest praktyczna metoda małych kroków, czyli
✅ dokładne określenie celu (celów), który chcesz osiągnąć,
✅ opracowanie kroków, jakie musisz podjąć, aby zrealizować swój cel
✅ przygotowanie siebie i otoczenia
✅ wprowadzanie stopniowo kolejnych kroków

Dzięki małym krokom nawet dalekie plany staną się realistyczne i osiągalne, co pozwoli Ci zachować pewność siebie i zdroworozsądkowe podejście.

Jak opracować plan i jak w nim wytrwać? Jak przygotować się na trudności i spadek motywacji?

Odpowiedzi na te pytania poznasz na najbliższym warsztacie.

Podczas warsztatów

  • nauczymy się określać cele proste, realistyczne, mierzalne i atrakcyjne przy pomocy dwóch metod
  • stworzymy własną ścieżkę realizacji celów
  • dopasujemy sposoby wzmacniania motywacji
  • przygotujemy się trudniejsze momenty

Dlaczego warto wziąć udział?

  • otrzymasz dużą dawkę WIEDZY do wykorzystania od razu
  • poznasz rozwiązania, które nie są nastawione na krótki efekt, ale na trwałą zmianę
  • zwiększysz ŚWIADOMOŚĆ żywieniową
  • otrzymasz MOTYWACJĘ i WSPARCIE
  • w kameralnej grupie przy kawie możesz porozmawiać z osobami, które podobnie jak Ty szukają rozwiązań i chcą się rozwijać nie tylko w tematyce odżywiania.

Uczestnicy poprzednich warsztatów napisali:

😁”Spotkanie bardzo bogate w konkretne sposoby wdrożenia zdrowego stylu życia. Merytoryczne przygotowanie się i konkretne metody, jak przezwyciężyć trudne chwile(…)”

🍀”Utrwaliłam i usystematyzowałam swoją wiedzę, dobra forma – warsztaty – możliwość rozmowy, a nie sam wykład. Pogłębiłam motywację do pracy.”

😁„Fajnie było spotkać się z ludźmi, którzy wiedzą, o czym mówisz (mają podobne problemy). Zaczęłam trochę inaczej patrzeć na łączenie posiłków i na ich kaloryczność.”

📈„Konieczność systematycznej samoobserwacji, małe kroki lepsze od radykalnych, planowanie jest ważne – to konkretne wskazówki, które pomogą mi osiągnąć cel”

A ja mogę Wam dodatkowo zdradzić, że energia płynąca z takich spotkań jest nie do opisania!

Cena warsztatu – 30 zł – obejmuje materiały oraz gorące i zimne napoje podczas przerwy.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział, należy do dnia 17. grudnia wpłacić 30 zł przelewem na konto 26 1050 1256 1000 0022 6619 9500 – w tytule: „imię i nazwisko warsztaty”

Dowiedz się więcej

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną
📩 dorota@pracowniazdrowegostylu.pl
☎ 696-092-081

Prowadząca

Dorota Wójcik, dietetyk, psycholog, psychodietetyk i farmaceutka. Pomaga w zdrowym odchudzaniu i zmianie nawyków żywieniowych. Propagatorka pozytywnego podejścia do odchudzania bez diet i wyrzeczeń, ale z troską i w zgodzie ze sobą. Absolwentka Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Autorka bloga PracowniaZdrowegoStylu.pl