Nazywam się Dorota Wójcik, jestem dietetykiem, psychologiem odżywiania, specjalistą psychodietetyki i farmaceutką.

Pomagam zdrowo i skutecznie schudnąć, zmienić nawyki żywieniowe oraz polubić zdrowy styl życia.

Nie daję gotowych rozwiązań

Dieta, nawet ta skrojona na miarę, jest tylko chwilową zmianą, która często kończy się efektem jo-jo i powrotem do starych nawyków. Dlatego nie narzucam zasad i nie układam jadłospisów. Zamiast gotowej diety nauczysz się, jak zdrowo i skutecznie schudnąć oraz odzyskasz kontrolę nad jedzeniem, aby upragnione efekty pozostały z Tobą na długo.

Zmiana zaczyna się w głowie

Różne problemy z jedzeniem to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod powierzchnią często kryje się nastawienie, sposób myślenia, różne emocje i potrzeby - to wszystko wpływa na nasze odżywianie. Zmiana sposobu myślenia i podejścia do jedzenia są dużo ważniejsze niż przestrzeganie idealnej diety.

Podchodzę indywidualnie

Wspólnie ustalamy cele i plan żywieniowy w oparciu o Twoje potrzeby, możliwości i aktualny styl życia. Ty decydujesz o tempie. Wszystko po to, aby zmiana dokonywała się bez frustracji z powodu zmiany diety i w zgodzie z Tobą.

Bezpłatny e-book

Wiadomość nie mogła zostać wysłana. Spróbuj ponownie.
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy! Wejdź na skrzynkę mailową i potwierdź zapisanie się do newslettera, aby pobrać e-book.

Odkryj nowe podejście do odchudzania 

Pobierz darmowy e-book i dowiedz się, jak schudnąć dzięki zmianie nawyków żywieniowych

W czym mogę Ci pomóc ?

Konsultacje

Oferta obejmuje konsultacje dietetyczne i konsultacje psychologiczne prowadzone indywidualnie lub dla par. Konsultacje mogą odbywać się gabinecie lub on-line.

Zapoznaj się z ofertą

Warsztaty i wykłady

Prowadzę cykliczne warsztaty, podczas których propaguję pozytywne podejście do odchudzania bez diet i wyrzeczeń. Przekazuję wiedzę i konkretne narzędzia do wdrożenia w życie. Jeżeli chcesz poznać osoby, które mają podobne doświadczenia, motywują się i wspierają, zapisz się na najbliższe warsztaty.

Dowiedz się więcej

Opinie Pacjentów


Najnowsze wpisy na blogu


kultura diet

Kultura diet – jak powstały diety i przemysł związany z odchudzaniem


Już w pierwszych źródłach pisanych i dokumentach historycznych widzimy, że ciało kobiety było postrzegane jako coś, co wymaga kontroli i poskromienia. Na przestrzeni wieków stopy, piersi, uda, pośladki albo były za małe, albo zbyt duże według obowiązujących kanonów mody i przyjętych norm. Albo podkładano coś pod ubranie, wypełniano części garderoby, albo krępowano ciało np. gorsetem. „Żaden aspekt kobiecego ciała nigdy nie był akceptowany takim, jaki jest.”

relacja z jedzeniem

Zdrowa relacja z jedzeniem – od czego zależy i jak ją budować


Jedzenie jest podstawową potrzebą człowieka, ale jemy nie tylko po to, aby żyć. Czy zastanawiałaś się, jaką jeszcze funkcję pełni w Twoim życiu? Wiele moich pacjentek na pierwszej konsultacji opowiada o nadziei na zdrową relację z jedzeniem, ale trudno im zdefiniować, co ona dokładnie oznacza. Czy Twoja relacja z jedzeniem jest zdrowa?

Szukając równowagi na talerzu i w sobie – historia Beaty


"Dziś już zupełnie inaczej patrzę na odchudzanie. Przestałam się zadręczać wahaniem wagi o pół kilograma, nie myślę już, że zjedzenie ciastka było karygodne, a po chipsach nie męczą mnie przytłaczające wyrzuty sumienia. Jak do tego doszło?(...)"

Chcesz schudnąć? Zatroszcz się o siebie


Naprawdę nie jest najważniejsze, ile kalorii jesz dziennie, czy Twoje śniadanie jest białkowe, czy tłuszczowe oraz czy smażysz na oleju kokosowym, czy maśle klarowanym. W odchudzaniu istotne jest to...

Równowaga ciała i umysłu. Czy odpoczywając można się zmęczyć?


Życie nabrało zawrotnego tempa. Kalendarz stał się tak napięty, że nie ma czasu na niespodziewane okoliczności. Angażujemy się w dodatkową pracę, nakładamy na siebie liczne obowiązki, wciąż coś robimy, żyjemy na pełnych obrotach, a perfekcjonizm wymaga od nas jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Jak w świecie zachować równowagę?

Dokąd tak biegniesz? Zatrzymaj się!


Nie chcemy przegapić żadnego momentu swojego życia, chcemy z niego wycisnąć ile się da, na maksa. Wydaje się nam, że musimy wykorzystać każdą chwilę, a wtedy życie będzie pełne i nigdy nie odczujemy pustki. Dlatego zapisujemy godziny w kalendarzu, angażujemy się w wiele zadań, stawiamy sobie wysokie wymagania, nierealistyczne cele. Chcemy wykorzystać czas, by działać, zaistnieć, osiągnąć sukces.