Kiedy myślimy ODCHUDZANIE, mówimy DIETA. To najczęstsze skojarzenie i najczęściej wybierane rozwiązane. Stosujemy dietę przed wakacjami, przed ważnymi przyjęciami, przed Sylwestrem, po każdych świętach… Niestety pomiędzy dietami często odpuszczamy to całe zdrowe jedzenie i i już nie jest tak idealnie, jak byśmy chcieli.

A gdyby tak nie musieć już przechodzić na żadną dietę?

Kiedy chcemy schudnąć lub czujemy się źle ze swoim ciałem i sobą, i nie znajdujemy rozwiązań, możemy pójść do dietetyka, który doradzi, co jest dla nas zdrowe lub ułoży gotową dietę. Można też odwiedzić psychologa, który przyjrzy się naszym potrzebom, emocjom, które często zajadamy lub pomoże zwiększyć motywację. Psychodietetyk łączy te wszystkie obszary, dlatego spotkania z psychodietetykiem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problem ze zrzuceniem kilogramów, a jednocześnie chcą zmienić swoje odżywianie i zadbać o zdrowie na stałe. 

Psychodietetyk nie daje gotowej recepty, ale uczy, jak podejmować świadome i dobre decyzje żywieniowe na codzień. Mówi nie tylko, jakie zmiany należy wprowadzić, aby schudnąć, ale również jak tego dokonać. Razem z nim będziesz pracować zarówno nad zdrowym jedzeniem, jak też nad motywacją, wytrwałością, aby na stałe zmienić swój dotychczasowy styl życia. Wtedy nie będzie potrzebna Ci ani dieta, ani gotowy jadłospis.

Wizyta u psychodietetyka to przede wszystkim szczera rozmowa. Jako psychodietetyk nie narzucam diet i gotowych jadłospisów. Nie stosuję też psychoterapii i nie analizuję dzieciństwa. Wiedza z obszarów zarówno dietetyki, jak i psychologii umożliwia mi spojrzenie na osobę całościowo. Podczas spotkań z pacjentami pracujemy nad prawidłowym odżywianiem, jak również w zakresie emocji, przekonań, zachowań związanych ze stylem życia. Takie kompleksowe podejście daje poprawę nie tylko wyglądu i zdrowia, ale też samopoczucia, zadowolenia z siebie i akceptacji. A sam proces odchudzania przestaje być walką, serią zakazów, tylko dokonuje się w zgodzie ze sobą.

Co osiągniesz współpracując z psychodietetykiem?

  • nauczysz się jak dbać o swoją wewnętrzną motywację
  • poznasz przyczyny trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała
  • nauczysz się słuchać swojego ciała oraz radzić sobie z myślami i emocjami

Bardzo często okazuje się, że źródła naszych złych nawyków żywieniowych i niepowodzeń w odchudzaniu leżą głębiej niż to, co widoczne. Na to, co i jak jemy, wpływają przekonania na temat siebie i jedzenia, potrzeby, emocje i myśli. Kiedy przyjrzymy się głębiej, zaczynamy odkrywać prawdziwe przyczyny, które blokują chudnięcie, które każą nam sięgać po słodycze lub obniżają naszą motywację. Dlatego sprowadzanie odchudzania tylko do kwestii „talerza” jest skazane na porażkę.

Nie kolejna dieta, a nowy styl życia

W odróżnieniu od większości ofert dietetycznych nie koncentruję się wyłącznie na zaleceniach zdrowego odżywiania i utracie kilogramów. Moim celem jest, aby osoby, z którymi się spotykam, przestały kojarzyć odchudzanie z byciem na diecie. Pomagam w trwałej zmianie stylu życia poprzez przekazanie odpowiedniej wiedzy żywieniowej, jednocześnie dostarczając wsparcia psychologicznego w każdym etapie odchudzania – począwszy od budowania motywacji, poprzez planowanie i ustalanie celów, także w gorszych kryzysowych momentach. Wzmacniam wewnętrzną motywację, akceptację swojego ciała i pewność siebie. Uczę, jak radzić sobie z emocjami, negatywnymi myślami i przekonaniami, które stoją na przeszkodzie realizacji celów.

Celem mojej pracy nie jest jedynie zmiana w obrębie diety i masy ciała, ale powrót do zdrowej relacji z jedzeniem oraz równowagi w pozostałych sferach życia. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej pracy lub w czym mogłabym Ci pomóc, skontaktuj się ze mną.