Kiedy myślimy ODCHUDZANIE, mówimy DIETA. To najczęstsze skojarzenie i najczęściej wybierane rozwiązane. Stosujemy dietę przed wakacjami, przed ważnymi przyjęciami, przed Sylwestrem, po każdych świętach… Niestety pomiędzy dietami często odpuszczamy to całe zdrowe jedzenie i pozwalamy sobie na zbyt wiele.

A gdyby tak nie musieć już przechodzić na żadną dietę?

Kiedy chcemy schudnąć lub czujemy się ze swoim ciałem i sobą źle, i nie znajdujemy rozwiązań, możemy pójść do dietetyka, który doradzi, co jest dla nas zdrowe lub co pomoże schudnąć. Można też odwiedzić psychologa, który przyjrzy się naszym potrzebom, emocjom, które często zajadamy lub brakiem motywacji. Psychodietetyk łączy te wszystkie obszary, dlatego spotkania z psychodietetykiem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problem ze zrzuceniem kilogramów lub chcą zmienić swoje odżywianie i zadbać o zdrowie. 

Jako psychodietetyk nie narzucam diet i gotowych jadłospisów. Nie stosuję też psychoterapii i nie analizuję dzieciństwa. Wiedza z obszarów zarówno dietetyki, jak i psychologii umożliwia mi spojrzenie na osobę całościowo. Kompleksowe podejście daje poprawę nie tylko wyglądu i zdrowia, ale też samopoczucia, zadowolenia z siebie i akceptacji.

Psychodietetyk nie daje gotowej recepty, ale uczy, jak podejmować świadome i dobre decyzje żywieniowe. Razem z nim będziesz pracować nad motywacją, wytrwałością, aby na stałe zmienić swój dotychczasowy styl życia.  Wtedy nie będzie potrzebna Ci ani dieta, ani gotowy jadłospis.

Dla kogo psychodietetyk?

Jako psychodietetyk pomagam każdemu, kto:

  • potrzebuje motywacji i wsparcia
  • chce skutecznie schudnąć i zachować efekty na stałe
  • ma dość bycia na dietach
  • chce czuć się dobrze w swoim ciele i ze sobą.

Bardzo często okazuje się, że źródła naszych złych nawyków żywieniowych i niepowodzeń w odchudzaniu leżą głębiej niż to, co widoczne. Na to co i jak jemy wpływają przekonania na temat siebie i jedzenia, potrzeby, emocje i myśli. Kiedy przyjrzymy się głębiej, zaczynamy odkrywać prawdziwe przyczyny, które blokują chudnięcie, które każą nam sięgać po słodycze lub obniżają naszą motywację.

Nie kolejna dieta, a nowy styl życia

Pomagam w trwałej zmianie stylu życia poprzez przekazanie odpowiedniej wiedzy żywieniowej, jednocześnie dostarczając wsparcia psychologicznego w każdym etapie odchudzania – począwszy od budowania motywacji, poprzez planowanie i ustalanie celów, także w gorszych kryzysowych momentach. Wzmacniam wewnętrzną motywację, akceptację swojego ciała i pewność siebie. Uczę, jak radzić sobie z emocjami, negatywnymi myślami i przekonaniami, które stoją na przeszkodzie realizacji celów. Wszystko po to, aby efekty były długotrwałe.

Moim celem jest, aby osoby z którymi pracuję, przestały kojarzyć odchudzanie z nieprzyjemnym przymusem bycia na diecie, aby polubiły zdrowe odżywianie i siebie. Aby zdrowy styl życia był przejawem troski, a nie uciążliwym obowiązkiem.

Zatem jeżeli:

  • chcesz skutecznie i trwale schudnąć
  • odchudzałeś/-aś się wielokrotnie bez powodzenia
  • potrzebujesz wsparcia emocjonalnego i motywacji w trakcie wprowadzania zmian
  • chcesz wyeliminować niezdrowe nawyki
  • masz trudności z wprowadzeniem w życie prozdrowotnych nawyków
  • potrzebujesz porady żywieniowej

zapraszam Cię na pierwsze spotkanie konsultacyjne.