Kiedy myślimy ODCHUDZANIE, mówimy DIETA. To najczęstsze skojarzenie i najczęściej wybierane rozwiązane. Stosujemy dietę przed wakacjami, przed ważnymi przyjęciami, przed Sylwestrem, po każdych świętach… Niestety pomiędzy dietami często odpuszczamy to całe zdrowe jedzenie i pozwalamy sobie na zbyt wiele.

A gdyby tak nie musieć już przechodzić na żadną dietę?

Kiedy chcemy schudnąć lub czujemy się ze swoim ciałem i sobą źle, i nie znajdujemy rozwiązań, możemy pójść do dietetyka, można też odwiedzić psychologa. Myślę, że spotkania z psychodietetykiem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problem ze zrzuceniem kilogramów lub chcą zmienić swoje odżywianie i zadbać o zdrowie. 

Jako psychodietetyk nie narzucam diet i gotowych jadłospisów. Nie stosuję też psychoterapii i nie analizuję dzieciństwa. Wiedza z obszarów zarówno dietetyki, jak i psychologii umożliwia mi spojrzenie na osobę całościowo. Kompleksowe podejście daje poprawę nie tylko wyglądu i zdrowia, ale też samopoczucia, zadowolenia z siebie i akceptacji.

Nie daję gotowej recepty, ale uczę, jak podejmować dobre decyzje każdego dnia, abyś już nigdy nie musiał/-a przechodzić na żadną dietę.

Dla kogo psychodietetyk?

Jako psychodietetyk pomagam każdemu, kto:

  • potrzebuje motywacji i wsparcia
  • chce skutecznie schudnąć i zachować efekty na stałe
  • ma dość bycia na dietach
  • chce czuć się dobrze w swoim ciele i ze sobą.

Bardzo często okazuje się, że źródła naszych złych nawyków żywieniowych i niepowodzeń w odchudzaniu leżą głębiej niż to, co widoczne. Na to co i jak jemy wpływają przekonania na temat siebie i jedzenia, potrzeby, emocje i myśli. Kiedy przyjrzymy się głębiej, zaczynamy odkrywać prawdziwe przyczyny, które blokują chudnięcie, które każą nam sięgać po słodycze lub obniżają naszą motywację.

Nie kolejna dieta, a nowy styl życia

Pomagam w trwałej zmianie stylu życia poprzez przekazanie odpowiedniej wiedzy żywieniowej, jednocześnie dostarczając wsparcia psychologicznego w każdym etapie odchudzania – począwszy od budowania motywacji, poprzez planowanie i ustalanie celów, także w gorszych kryzysowych momentach. Wzmacniam wewnętrzną motywację, akceptację swojego ciała i pewność siebie. Uczę jak radzić sobie z emocjami, negatywnymi myślami i przekonaniami, które stoją na przeszkodzie realizacji celów. Wszystko po to, aby efekty były długotrwałe.

Moim celem jest, aby osoby z którymi pracuję, przestały kojarzyć odchudzanie z nieprzyjemnym przymusem bycia na diecie, aby polubiły zdrowe odżywianie i siebie. Aby zdrowy styl życia był przejawem troski, a nie uciążliwym obowiązkiem.

Zatem jeżeli:

  • chcesz skutecznie i trwale schudnąć
  • odchudzałeś/-aś się wielokrotnie bez powodzenia
  • potrzebujesz wsparcia emocjonalnego i motywacji w trakcie wprowadzania zmian
  • chcesz wyeliminować niezdrowe nawyki
  • masz trudności z wprowadzeniem w życie prozdrowotnych nawyków
  • potrzebujesz porady żywieniowej

zapraszam Cię na pierwsze spotkanie konsultacyjne.